فروش بلبرینگ

فروش بلبرینگ : بلبرینگ چیست ؟ چه مواردی بر روی قیمت بلبرینگ تاثیر گذار است ؟ عناصر اصلی در تولید بلبرینگ چه چیز هایی هستند ؟ بلبرینگ های صنعتی دارای چند نوع هستند ؟ ویژگی های یک بلبرینگ با کیفیت چگونه است ؟ بلبرینگ ها چه کاربردی دارند ؟ و … سوالاتی است که قرار است در این مقاله در رابطه با بلبرینگ ها برسی کنیم .

 در سراسر کشور خرید و فروش بلبرینگ با قیمت های مختلفی انجام می شود اما بهتر است قبل از خرید با این محصولات به صورت کامل آشنا شوید. به قطعه ای که در بسیاری از ماشین ها و دستگاه های صنعتی قرار می دهند تا باعث کاهش اصطکاک شود بلبرینگ می گویند. این قطعه دارای اهمیت زیادی می باشد و حتما باید نمونه مناسب آن برای دستگاه های صنعتی همانند خودرو ها ، دستگاه های کارخانه های صنعتی و … مورد استفاده قرار گیرند ، بلبرینگ ها را می توان از تمامی مراکز پخش و نمایندگی های فروش تهیه کنید ، همچنین سامانه های آنلاینی نیز امروزه ساخته شده اند که شما می توانید از طریق این فروشگاه های آنلاین این محصولات را خریداری کنید .

نکته مهم در بحث خرید بلبرینگ ها این است که ، بلبرینگ ها دارای تنوع بالایی می باشند و انواع مختلفی از بلبرینگ ها در بازار موجود است ک هر کدام برای یک ماشین و کاربردی ساخته شده اند.

به همين دلیل است که انتخاب نوع مناسب از بلبرینگ ها کاری تخصصی می باشد و شما باید یا با استفاده از اطلاعات موجود د ر بوروشور و یا دفترچه دستگاه نوع مناسب از بلبرینگ را خریداری کنید و یا از یک مهندس و یا کارشناسی که تخصص و اگاهی در راطه با بلبرینگ ها دارند کمک بگیرید تا مناسب ترین بلبرینگ را تهیه کنید .

قیمت بلبرینگ ها نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که در قسمت های بعدی مهم ترین انها را برسی خواهیم کرد.

بلبرینگها

یکی از مشکلاتی که دستگاه ها و ماشین های صنعتی دارند این است که در حال چرخش و حرکت استحکاک ایجاد می کنند ، البته ممکن است در برخی از مواقع این اصطکاک مشکل ایجاد می کند مشکلاتی همچون خراشیدگی ، خوردگی ، ساییدگی و … ، در این شرایط باید به گونه ای جلو این مشکل را گرفت ، و با راه کاری استحکاک را کاهش دهیم.

 در واقع از بلبرینگ ها زمانی استفاده می شود که قرار است قطعه ای دارای وزن بالا به چرخش در بیاید که بلبرینگ ها به این چرخش کمک می کنند.

بلبرینگ ها از مهم ترین قطعات صنعتی می باشند که در بیشتر مواقع جنس آنها از فولاد می باشد و دارای ساختار های متفاوتی می باشند.

 انواع مختفی را دارا هستند که هر کدام برای کاربرد مختلفی به تولید رسیده است ، که شما باید با توجه به دستگاهی که در آن از بلبرینگ می خواهیم استفاده کنید باید نمونه مناسب را از انواع بلبرینگ ها انتخاب کنید.

بلبرینگ ها دارای اهمیت بالایی می باشند و در تقریبا تمامی ماشین های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند و اصلی ترین دلیل آن نیز کاهش اصطکاک گردشی می باشد.

در ساختار بلبرینگ از ساچمه هایی استفاده شده است که این ساچمه ها با گردش در جهت مخلف رخش دستگاه باعث این کاهش اصطکاک می شوند ، اما بلبرینگ داری کاربرد های دیگری نیز می باشند ، یعنی کار های مفید دیگری نیز در هنگام استفاده انجام می دهند که برخی از مهم ترین انها عبارت است از :

۱)کاهش و جلوگیری از ایجاد اصطکاک : همان طور که اشاره کردیم اصلی ترین وظیفه بلبرینگ کاهش و جلوگیری از ایجاد اصطکاک می باشد ، که با توجه به عملکرد آن و بر خلاف چرخش چرخیدن باعث این عمل می شود.

۲) کمک به انتقال قدرت بین قطعات : از دیگر کار هایی که بلبرینگ ها در ماشین ها انجام می دهند کمک به انتقال قدرت بین قطعات می باشد و به این صورت است که زمانی که قطعات ماشین در حال چرخش هستند بلبرینگ ها با کاهش دادن اصطکاک باعث انتقال راحت تر نیرو می شوند.

۳) پیشگیری از سایش قطعات و سطوح : قبلا هم اشاره کردیم که وجود اصطکاک در هنگام چرخش قطعات می تواند مشکلاتی همچون خراشیدگی ، خوردگی ، ساییدگی و … را ایجاد کند که با استفاده از بلبرینگ  می توان این مشکل را تا حد زیادی از بین برد

بنابر این فروش بلبرینگ در این روزها به صنعتی مهم تبدیل شده است.

مهم ترین عناصر بلبرینگ

از دیگر موضوعات مهم در بحث بلبرینگ ، ساختار بلبرینگ می باشد که در این بخش به برسی مهم ترین عناصر یک بلبرینگ خواهیم پرداخت ، بلبرینگ ها با اینکه قطعات به نسبت کوچکی هستند اما دارای بخش های مختلفی می باشند ،‌ مهم ترین اجزای ساختمان یک بلبرینگ عبارت است از:

  • رینگ ها :هر بلبرینگ معمولا دارای دو رینگ می باشد که اصطلاحا آنها را رینگ های داخلی و خارجی می نامند.

رینگ ها خارجی ترین قسمت بلبرینگ هستند و بقیه اجزای اعضای دیگر بین رینگ های داخلی و خارجی قرار می گیرند ، بیشتر رینگ های بلبرینگ ها از جنس آلیاژهای مقاوم فولاد می باشند.

  • ساچمه یا رول :قبلا اشاره کوچکی به ساچمه یا رول ها کرده بودیم ، ساچمه یا رول قسمتی است که بلبرینگ با آن می چرخد ، در واقع ساچمه ها اجزای غلتکی بلبرینگ ها می باشند.

ساچمه از مهم ترین بخش های بلبرینگ می باشد ،‌ و معمولا جنس آن از فولاد مقاوم

می باشند.

۳) قفسه یا کیج :

قفسه یا کیج همان سمتی در بلبرینگ می باشند که ساچمه یا رول در آن قرار گرفته است ، و جنس انها از فیبر ، فولاد یا برنج می باشد.

  • کاسه نمد : در تمامی بلبرینگ قسمتی وجود دارد که بین رینگ‌ ها و قفسه یا کیج قرار گرفته است ، به این قسمت کاسه نمد می گویند.از مهم ترین وظایف کاسه نمد در بلبرینگ این است که مانع نفوذ آب به درون بلبرینگ می شوند .

 این چهار جز از اصلی ترین ها در بلبرینگ ها می باشند.

مواردی که روی قیمت فروش بلبرینگ تاثیر گذار است

قیمت فروش بلبرینگ به چه صورت است ؟ چه مواردی روی قیمت بلبرینگ تاثیر گذار است ؟قیمت فروش بلبرینگ ممکن است که با عوامل مختلفی تغیر کند که برخی از مهم ترین آنها عبارت است از:

۱) کیفیت بلبرینگ : موضوع کیفیت همیشه مهم است ،‌هر چه کیفیت یک بلبرینگ بالا تر باشد قیمت آن نیز بیشتر است ، حال خود این کیفیت به عواملی همچون جنس بلبرینگ ، قطعات به کار رفته در ان و … وابسته می باشد.

۲) نوع بلبرینگ : بلبرینگ ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام داری ساختاری متفاوت می باشند و برای کاربرد های مشخصی طراحی شده اند ، در نتیجه بدیهی است که هر مدام از این بلبرینگ ها دارای قسمت تفاوتی می باشند.

۳)  جنس بلبرینگ : جنس قطعات بلبرینگ نیز از دیگر عوامل تاثیر گذار در قیمت بلبرینگ می باشند ، و … پس بنا به دلایل مختلفی ممکن است که قسمت بلبرینگ ها متغیر است و نمی توان برای انها قبل از مشخص شدن دقیق نوع قیمت دقیقی را تعین کرد.

عناصر اصلی در تولید بلبرینگ

عناصر اصلی در تولید بلبرینگ

تولید بلبرینگ چگونه صورت می گیرد ؟ امروزه کارخنه ها و برند های مختلفی در سراسر دنیا وجود دارند که بلبرینگ های مختلف را در راستای فروش بلبرینگ تولید و به عرضه می کنند  تولید و ساخت بلبرینگ ها دارای نکات و مراحل مختلفی می باشد که در این بخش به برسی آنها می پردازیم.

۱) شناخت معیار ها ی استاندار جهانی برای بلبرینگ ها مقدار اصولی و مختلفی در رابطه با بلبرینگ وجود دارد که در پروسه تولید باید به انها توجه شود مثلا هر بلبرینگ دارای چهار بخش اصلی که عبارت است از : رینگ داخلی ، رینگ خارجی ، قفسه و اعضای غلتان که همان ساچمه یا رول می باشد است و باید در تمام بلبرینگ ها این موارد وجود داشته باشد.

۲) مونتاژ کردن : همان طور که گفتیم رینگ داخلی ، رینگ خارجی ، قفسه و اعضای غلتان از مهم ترین عضو های هر بلبرینگ می باشد که بعد از شناخت و تولید انها باید این چها موارد را با هم مونتاژ کنیم .

 مونتاژ به این صورت است ک شما باید طبق اولویت ابتدا رینگ داخلی را باید داخل رینگ خارجی قرار دهید و سپس در فضای مناسب که بین دو رینگ باید ایجاد کنید ساچمه ها را قرار می دهید و سپس باید از قفسه برای از هم دور نگه داشتن ساچمه ها در همان فواصل یکسان استفاده کنیم ، بعد از همه این مراحل باید بلبرینگ مونتاژ شده را با ماده ضد زنگ بپوشانید حال بلبرینگ اماده است.

۳) بعد از انجام دو مرحله قبل باید کیفیت بلبرینگ  را برسی کنید زیرا که مهم ترین رکن موفقیت کیفیت محصول شما می باشد که باید طبق معیار ها باشد.

فروش بلبرینگ بک استاپ در تهران

انواع بلبرینگ های صنعتی

بلبرینگ ها دارای انواع مختلفی می باشند که هر کدام را می توان بسته به نوع طراحی ، ساختار ، احزا ، کاربرد و … در دسته های مختلفی تقسیم بندی کرد.از مهم ترین فاکتور هایی که در هر بلبرینگ دارای انوع مختلف می باشد ‌نوع بار وارده است. اگر بخواهیم که به مهم ترین و پر کاربرد ترین نوع های بلبرینگ ها اشاره کنیم ، برخی از انها عبارت است از:

۱) بلبرینگ های شیار عمیق : در ساختار این گونه از بلبرینگ ها ، هر رینگ یک شیار عمیق دایره ای با شعاعی برابر با شعاع ساچمه دارد که به دلیل همین مورد در بلبرینگ های شیار عمیق نیروهای محوری به مقدار کم وجود دارد

بلبرینگ های شیار عمیق دارای: بلبرینگ شیار عمیق فلنجی لبه دار ، بلبرینگ شیار عمیق با شیار جازنی ، بلبرینگ شیار عمیق دو ردیفه ، بلبرینگ دینام ( شباهت زیادی به بلبرینگ های شیار عمیق دارند)

۲) بلبرینگ های خود تنظيم : دسته دیگر از انواع بلبرینگ های صنعتی نوع بلبرینگ ها‌ی خود تنظیم می باشند ، از این رو به این نوع از بلبرینگ ها خود تنظیم می گویند که این نوع از بلبرینگ ها در شرایط نا همراستایی قابلیت تنظیم دارند.

۳) بلبرینگ تماس زاویه‌ ایی: بلبرینگ های صنعتی از نوع تماس زاویه ‌ایی می توانند که زوایای مختلفی از جمله 25 و 40 و … را داشته باشند ، این نوع از بلبرینگ های صنعتی نیز همانند بلبرینگ های شیار عمیق دارای انواع مختلفی می باشند که مهم ترین انها عبارت است از : بلبرینگ تماس زاویـــه ایی دو ردیفه ، بلبرینگ تماس زاویـــه ایی چهار نقطه تماس ، بلبرینگ تماس زاویـــه ایی یک ردیفه که بسته به نیاز و نوع دستگاه می توان از یکی زا اها استفاده کرد.

 

ویژگی های یک بلبرینگ با کیفیت

ویژگی های یک بلبرینگ با کیفیت

کیفیت از مهم ترین ویژگی های هر محصولی می باشد ،‌ بلبرینگ ها نیز باید دارای ویژگی هایی باشند که بتوان آنها را در دسته بلبرینگ با کیفیت قرار دارد از مهم ترین این ویژگی ها عبارت است از : دارای بدنه ای مقاوم ، داشتن طول عمر بالا ، داشتن اجرایی با بدنه های مقاوم ، درست و بدون اختلالکار کردن ، داشتن قیمت مناسب و … .

یاطاقان غلتکی عناصر چرخان یا نوسان دهنده ماشین – مانند شافت ، محور یا چرخ – را پشتیبانی و هدایت می کند و بارها را بین اجزای دستگاه منتقل می کند. آنها دارای دقت بالا و اصطکاک کم هستند و بنابراین سرعت چرخش بالا را امکان پذیر می کنند در حالی که سر و صدا ، گرما ، مصرف انرژی و سایش را کاهش می دهد. یاطاقان غلتکی عناصر ماشین آلات مقرون به صرفه و قابل مبادله هستند که به طور معمول از استانداردهای بعد ملی یا بین المللی پیروی می کنند. مجموعه گسترده ای از یاطاقان نورد ، لوازم جانبی و خدمات ما را که به بهترین وجه نیازهای عملکردی خاص شما را برآورده می کنند ، کاوش کنید.

محصولات

بلبرینگ های شیار عمیق

به ویژه یاتاقان های همه کاره. مناسب برای سرعتهای بسیار زیاد یا بسیار زیاد ، در هر دو جهت بارهای شعاعی و محوری را در خود جای می دهد. مقاوم ، نگهداری کم و در بسیاری از طرح ها موجود است.

محصولات
قرار دادن یاطاقان (یاتاقان Y)

یاتاقان های نصب آسان با یک حلقه بیرونی محدب. قادر به عدم انطباق استاتیک و ارائه عمر طولانی در طیف گسترده ای از برنامه ها با سطح آلودگی بالا است.

محصولات
یاطاقان توپ ، تماس زاویه ای

یاتاقان هایی با خواص دویدن خوب و ظرفیت حمل بار محوری بالا ، طراحی شده برای قرار دادن بارهای شعاعی و محوری همزمان.

محصولات
یاطاقان توپ ، خود تراز

نسبت به عدم انطباق استاتیک و پویا حساس نیست. این بلبرینگ های دو ردیف حتی در سرعت های بالا نیز گرمای اصطکاکی بسیار کمی تولید می کنند – که منجر به حداقل نیاز به نگهداری می شود.

محصولات
یاطاقان توپ

طراحی شده برای جابجایی بارهای محوری در جهت های یک یا دو. اجزای قابل تفکیک و قابل تعویض بازرسی های نصب و پیاده سازی و نگهداری را ساده می کنند.

محصولات
یاطاقان توپ ، محوری تماس زاویه ای

یاتاقانهای قابل تفکیک ، مفید در مواردی که به پشتیبانی شعاعی و محوری ایمن نیاز است ، همراه با هدایت محوری بسیار دقیق شافت.

محصولات
یاطاقان غلتکی استوانه ای

موجود در بسیاری از طرح ها ، قابل تنظیم برای پاسخگویی به نیازهای برنامه های با بار زیاد یا سرعت بالا. برای بازرسی های نگهداری آسان تر قابل جدا شدن است.

محصولات
یاطاقان غلتکی سوزنی

بلبرینگ هایی که غلتک های زیادی با قطر کوچک نسبت به طول دارند ، یک محلول جمع و جور با سختی بالا و ظرفیت حمل بار را ارائه می دهند.

محصولات
رولبرینگ مخروطی

یاتاقان های دارای حلقه های مسابقه ای حلقه ای داخلی و بیرونی و همچنین غلتک های مخروطی. طراحی شده برای بارهای سنگین ترکیبی در بسیاری از طرح ها ، سری ها و اندازه ها موجود است.

محصولات
یاطاقان غلتکی کروی

یاتاقان های مقاوم که می توانند بارهای محوری بسیار سنگین و شعاعی را در برنامه های مستعد بدرستی یا انحراف شافت جای دهند. در دو نسخه مهر و موم شده و باز موجود است.

محصولات
یاطاقان غلتکی اسپلیت SKF کوپر

در بسیاری از طرح های کاتالوگ یا سفارشی موجود است ، به ویژه برای موقعیت های دسترسی دشوار که نگهداری یا تعویض یاتاقان های غیر تقسیم شده باعث هزینه های بی دلیل زیاد یا طولانی بودن زمان خرابی دستگاه می شود.

محصولات
یاطاقان غلتکی Toroidal

یاتاقانهای بدون موقعیت ، خود تنظیم شده با ظرفیت حمل بار بالا و توانایی جابجایی محوری. ساخته شده به مشخصات SKF Explorer.

محصولات
یاتاقان های رانش غلتکی استوانه ای

مناسب برای تنظیماتی که نیاز به پشتیبانی از بار محوری سنگین و بدون بار شعاعی دارند. بسیار سفت است و به فضای محوری کمی نیاز دارد. قطعات را می توان جداگانه نصب کرد.

محصولات
یاتاقان های رانش غلتکی سوزنی

درجه سختی بالا را در حداقل فضای محوری فراهم کنید. یک قفس با فرم پایدار تعداد زیادی غلتک سوزنی را به طور قابل اعتماد حفظ و هدایت می کند. بارهای محوری و پیک سنگین را در خود جای دهید.

محصولات
بلبرینگ های رانش غلتکی مخروطی

بلبرینگ هایی که برای جابجایی بارهای محوری و اوج بار و تأمین توزیع بهینه بار طراحی شده اند. بسیار سفت است و به فضای محوری کمی نیاز دارد.

محصولات
یاتاقان های رانش غلتکی کروی

یاتاقانهای خود تراز با مسیرهای مخصوص مسابقه و غلتک های نامتقارن ، قادر به سازگاری بارهای محوری که در یک جهت عمل می کنند و همزمان بارهای شعاعی را نیز اعمال می کنند.

محصولات
آستین آداپتور

نصب آستین برای مکان یابی یاتاقان ها با سوراخ مخروطی بر روی شاخه های ساده یا پلکانی.

محصولات
آستین برداشت

آستین های مخروطی شکاف دار که امکان نصب و پیاده سازی آسان یاتاقان ها را با سوراخ مخروطی بر روی صندلی استوانه ای شافت های پلکانی فراهم می کند.

محصولات
مهره ها را قفل کنید

یاتاقان ها را روی شافت قرار دهید ، یاطاقان ها را روی آستین سوار یا پیاده کنید و چرخ دنده ها ، قرقره های تسمه و سایر اجزای دستگاه را محکم کنید. در بسیاری از طرح ها موجود است.

محصولات
یاطاقان Back های پشتی

یاتاقان هایی با حلقه های بیرونی دیواره ضخیم ، مخصوص برای کارخانه های نورد سرد از نوع خوشه ای یا کاربردهایی مانند ماشین های خم کن یا صاف کننده در انواع مختلف موجود است.

محصولات
واحدهای تحمل سنسور

واحدهای آماده نصب ، جمع و جور و مقاوم برای نظارت بر وضعیت اجزای دوار یا خطی در کاربردهای صنعتی و خودرویی.

محصولات
یاتاقان های هیبریدی

یاتاقان های عایق الکتریکی با حلقه های فولادی یاطاقان و عناصر نورد سرامیک. مقاومت در برابر سایش ، قابلیت سرعت و سختی بالا را ارائه دهید. گرمای اصطکاکی کم فواصل روغن کاری و عمر مفید بیشتری را ایجاد می کند.

محصولات
یاتاقان های INSOCOAT

یاتاقان هایی با پوشش منحصر به فرد که از عبور جریان الکتریکی از یاتاقان جلوگیری می کند – محافظت مقرون به صرفه در برابر فرسایش الکتریکی.

محصولات
یاتاقانها و یاتاقانهای با درجه حرارت بالا

در چندین مدل و طرح موجود ، ارائه عملکرد عالی در شرایط گرم یا خشک و با سرعت عملیاتی کم. عمر طولانی و کاهش اثرات زیست محیطی.

محصولات
بدون بلبرینگ روکش دار

یاتاقان هایی با اصطکاک کم ، پوشش کربنی مقاوم در برابر سایش در سطوح تماس که باعث افزایش قابلیت اطمینان و زمان کار در شرایط سخت می شود.

محصولات
بلبرینگ با روغن جامد

یاتاقانهای روغنی مادام العمر که برای استفاده در کاربردها در سطح بالایی از رطوبت یا تماس اتفاقی با آب و سایر آلاینده ها طراحی شده اند.

محصولات
نمایه سازی واحدهای غلتکی

واحدهای آماده نصب برای کوره های مداوم گیاهان پخت و گندله سازی. همچنین برای کاربردهای بار سنگین و سرعت چرخش کم مناسب است.

محصولات
غلتک بادامک

غلطک های مسیر از نوع یوغ بر اساس یاطاقان توپ. چرب ، مهر و موم شده و آماده نصب ، طراحی شده برای اجرا در انواع پیست ها. موجود در طرح یک یا دو ردیف ، و انواع مختلفی از اینها.

محصولات
غلتک های پشتیبانی

غلتک های مسیری از نوع یوغ بر اساس یاطاقان غلتکی سوزنی یا استوانه ای ، با یا بدون حلقه های فلنج. آماده سوار شدن ، طراحی شده برای اجرا در انواع پیست ها.

محصولات
پیروان بادامک

غلتک های ردیابی گل میخ بر اساس یاطاقان غلتکی سوزنی یا استوانه ای ، طراحی شده برای اجرا در انواع مسیرها. نصب آسان و در چندین طرح و مدل موجود.

محصولات

بیشتر

عملکرد تجهیزات چرخشی

آیا شما 100٪ از تجهیزات خود می گیرید؟ نیازهای عملکردی خاص خود را از طریق مجموعه گسترده ای از محصولات ، فناوری ها ، خدمات و مدل های جدید تجاری انعطاف پذیر برطرف کنید.

SKF General Bearing Life Life (GBLM)

هر بار بلبرینگ مناسب برای برنامه مناسب را انتخاب کنید. GBLM به شما و توزیع کنندگان SKF اجازه می دهد تا محاسبه کنند که آیا یک یاطاقان ترکیبی از یک فولاد در یک برنامه خاص بهتر است

سنجش فیبر نوری SKF

فناوری جدید سنجش نوری امکان بهبود بنیادی در قابلیت اطمینان ماشین را فراهم می کند و به مهندسان بینش جدید و مرور فوری در مورد عملکرد تجهیزات می دهد.