رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ های سوزنی : رولبرینگ ها از دو جز غلتک و یاتاقان تشکیل شده اند. این رولبرینگ ها معمولا برای ماشین ها استفاده می شود و وظیفه ی آن غلتاندن قطعات بر روی یک دیگر است. در این مطلب ما می خواهیم همه چیز را درباره این قطعه به شما توضیح دهیم.با ما همراه باشید.

رولبرینگ ها قطعه ای هستند که در برابر انواع بار ها مقاومت نشان می دهند و بسیار مقاوم هستند. این فشار ها از دو بار محوری و شعاعی تشکیل می شود.

اگر فشار وارد شده از نوع شعاعی باشد از رولبرینگ استفاده می شود، زیرا رولبرینگ در برابر این نوع فشار ها مقاومت بالایی نشان می دهد.

شاید بسیاری از شماها بلبرینگ و رولبرینگ را با هم اشتباه بگیرید اما باید بدانید که این دو شباهت های زیادی به هم دیگر دارند.

بلبرینگ ها توپی شکل هستند و با توجه به نوع کاربردشان انواع مختلفی دارند مانند بلبرینگ شیار عمیق، بلبرینگ خود تنظیم، بلبرینگ زاویه ای کف گرد و …که هر کدام از این ها برای یک کار تولید شده است.

اما رولبرینگ ها به شکل استوانه ای و سوزنی هم هستند که بیشتر در خودرو ها به کار می روند.

تفاوت اصلی بلبرینگ ها و رولبرینگ ها در تحمل فشاری است که به آن ها وارد میشود. رولبرینگ ها فقط می توانند فشار های شعاعی را تحمل کنند اما بلبرینگ ها می توانند هم فشار محوری و هم شعاعی را تحمل کنند.

رولبرینگ ساخت کشور آمریکا است و بسیار مرغوب و با کیفیت است و در راهسازی بسیار کاربرد دارد.اما کشور هایی مانند سوئد و ژاپن هم رولبرینگ ها را تولید می کنند اما کیفیت نسبتا بالایی دارند و از همه بهتر ساخت کشور آمریکا است.

رولبرینگ ها انواع مختلفی دارند که یکی از این ها رولبرینگ سوزنی است که به شکل استوانه ای با غلتک های کم قطر است.

رولبرینگ های سوزنی معمولا در لوازم برقی آشپزخانه و وسایل های اندازگیری کاربرد دارد. فشار های محوری مربوط به این رولبرینگ‌ها بوسیله قفسه‌ها یا لبه‌های ماشین کاری شده رینگ‌ ها کنترل می شود.

رولبرینگ های سوزنی به دلیل ضخامت کمی که دارند در وسایل هایی با وزن کم استفاده می شود که فشار زیادی روی رولبرینگ ها نباشد.

رولبرینگ ها جنس های مختلفی دارند که هر کدام از این جنس ها ویژگی خاص خود را دارد. جنس رولبرینگ ها بستگی به قطعات موجود در آنها دارد . اما اگر شما بخواهید یک رولبرینگ که مناسب کار شما است را از بازار تهیه کنید باید تحقیق کنید و بهترین آن را بخرید.

شما می توانید رولبرینگ ها را هم آنلاین از سایت ها و هم از مغازه دار ها تهیه کنید.

بلبرینگ

خرید اینترنتی رولبرینگ

بازرگانی شرکت اسپین بلبرینگ انواع مختلفی از این رولبرینگ ها تولید می کند و یک شرکت بسیار معتبر است و همه ی محصولات دارای برند استاندارد هستند و شما می توانید به راحتی از این شرکت خرید اینترنتی کنید.

رولبرینگ ها معایب و مزایای بسیاری دارند که در این بخش درباره ی آن ها توضیح می دهیم. از مزایای رولبرینگ ها می توان به:

  • قابلیت بارگذاری رولبرینگ:

بارگذاری رولبرینگ ها بسیار بالاتر از باری است که به آن وارد می شود و دلیل آن هم بسیار ساده است، به خطر سطح تماس بالاتر ساچمه ها با رولبرینگ.

  • تمرکز تنش کم تر ساچمه ها:

ساچمه های سوزنی با توجه به شکل هندسی ای که دارند فشار کم تری را بر روی بدنه و ساچمه ها وارد می کنند.

  • سایش کم تر ساچمه ها:

به دلیل افزایش سطح تماس ساچمه با کونس سایش کم تری بر روی ساچمه ها است و یکی از دلیل های عمده آن هم توزیع مناسب تر بار بر روی ساچمه ها هست.البته عکس العمل باری که به رولبرینگ وارد می شود در همه ی رولبرینگ ها یکسان نبوده و هر کدام بار تحمل مختلفی دارد.

 اما از معایب های رولبرینگ ها می توان به موارد خاصی اشاره کرد اما این موارد قابل اصلاح هستند و می توان این ها را از بین برد.

یکی از عمده ترین عیب هایی که می توان به آن اشاره کرد درجه ی آزادی کم ساچمه ها است. این به این معناست که ساچمه ها تنها قابلیت گردش در یک جهت با حداقل درجه ی آزادی را دارند آن هم به دلیل لبه های تیز و زاویه دار آن ها که مشکلات بسیاری هم به همراه دارد که این موضوع باعث سایش زیاد کونس های ساچمه ها می شود و از حرکت کونس ها بر روی ساچمه ها به طور زیادی ممانعت می کند.

همین امر باعث حرارت بسیار زیاد می شود و باعث می شود لبه ی آن ها خورده شود و نیاز به روغن کاری با روغن یا گریس می شود.

قیمت رولبرینگ ها

قیمت رولبرینگ ها

امروزه با توجه به مصرف زیادی که رولبرینگ ها دارند قیمت آن ها در حال تغییر است و قیمت ثابتی ندارند. معمولا رولبرینگ هایی که در ماشین آلات سنگین با ابعاد بزرگ تولید می شوند قیمت بالاتری نسبت به رولبرینگ های سوزنی که در لوازم برقی خانگی استفاده می شود دارند.

بعضی از رولبرینگ ها قیمت بالاتری نسبت به بقیه دارند اما باید بدانید که آن ها طول عمر بیشتری نیز دارند.

بعضی از رولبرینگ ها بسیار معتبر هستند و دارای برند جهانی هستند این محصولات به دلیل طول عمر و قطعات درجه یکی که دارند قیمت بیشتری دارند.

رولبرینگ های سوزنی انواع مختلفی دارند که در این بخش می خواهیم درباره ی انواع آن ها بحث کنیم.

1-رولبرینگ های استوانه ای:

به رولبرینگ هایی که لبه های بدون برآمدگی دارند و رینگ ها روی یک محور حرکت می کنند رولبرینگ های استوانه ای می گویند مانند رولبرینگ مدلnuکه این رولبرینگ به دلیل داشتن دو لبه روی رینگ خارجی می تواند فشار زیادی را تحمل کند و مقاومت بالایی دارد.

2-رولبرینگ های کف گرد:

این رولبرینگ ها فشار زیادی را تحمل می کنند اما فقط از یک سمت . این رولبرینگ ها نسبت به فشار های ضربه ای حساس نیستند و برای نصب جای زیادی را اشغال نمی کنند. اگر محلی که می خواهیم این رولبرینگ را نصب کنیم دارای سختی و صافی مناسب باشد با یک واشر به راحتی نصب میشود.

واشرهای رولبرینگ های سوزنی، شیار دار هستند که جنس آن ها از فولاد است و ضخامت یک میلیمتری دارند اما به دلیل جنس شان بسیار مقاوم هستند.

3-رولبرینگ های ضربدری:

4-رولبرینگ های سوزنی با پوسته ی کشیده شده:

این رولبرینگ ها همان طور که از نامش پیداست حلقه ی نازک و کشیده و ضخامت کمی دارند، اما قدرت تحمل بالایی دارند.این رولبرینگ ها سوراخ هایی برای روغن کاری دارند.

رولبرینگ های سوزنی دارای کاسه های نمدی لاستیکی هستند که جنس آن ها از لاستیک مصنوعی و پلی اورتان است. رولبرینگ ها معمولا از یک حلقه ی داخلی و یک حلقه ی بیرونی و یک قفسه تشکیل شده اند اما بعضی از رولبرینگ ها قفسه ندارند ولی چون موقع کار ساچمه ها با بدنه ی کار برخورد می کند و اصطحکاک زیادی ایجاد می کند معمولا رولبرینگ هایی که فاقد قفسه هستند را در وسایلی که سرعت کمتری دارند استفاده می کنند.

5-رولبرینگ های سوزنی کف گرد:

این رولبرینگ ها غلتک هایی به شکل استوانه ای دارند و قطر آن ها نسبت به طولشان کوچک است و تحمل بار زیادی دارند و در مکان هایی که فضای کمی دارد این رولبرینگ ها مناسب است.

عدم تماس ته غلتک ها با کناره های برینگ باعث شده است تا بر روی قطعه ای که داخل آن می شود تمرکز داشته باشد و آن ها را به داخل یا خارج هل ندهد.

6-رولبرینگ های مخروطی:

این رولبرینگ ها تحمل فشار شعاعی و محوری را دارند و یکی از مهم ترین ویژگی این رولبرینگ این است فشاری که از سمت مخالف هم به این رولبرینگ وارد می شود را تحمل می کنند. رولبرینگ های مخروطی سه نوع هستند، یک ردیفه و دو ردیفه و چهار ردیفه.

این رولبرینگ ها کاربرد زیادی ندارند و فقط بار شعاعی را می توانند تحمل کنند و مقاومت پایینی دارند.

رولبرینگ چهار ردیفه را زمانی استفاده می کنند که یک رولبرینگ مخروطی توانایی تحمل بار را ندارد. در این زمان از این رولبرینگ استفاده می کنند تا مقاومت آن بالا برود و همه ی بارها را بتواند تحمل کند.

رولبرینگ های مخروطی معمولا از جنس فولاد هستند و از سه حالت روبرو، پشت به پشت و پشت سر هم طراحی شده است.

برای نصب حالت روبرو از یک حلقه ی فاصله گذار بین حلقه های بیرونی استفاده می شود و برای حالت پشت به پشت از دو حلقه استفاده می شود، به دلیل فشار زیادی که به آن وارد می شود باید دو حلقه یکی بین حلقه های بیرونی و یکی بین حلقه های داخلی استفاده شود.

7-رولبرینگ های بشکه ای:

این رولبرینگ ها از نوع خود تنظیم است و تحمل بار محوری و شعاعی بسیار زیادی دارد .معمولا از این رولبرینگ ها برای وسایل سنگین با سرعت بالا استفاده می کنند. این رولبرینگ ها انعطاف پذیری بالایی دارند و هنگام خم شدن هیچ اتفاقی برایشان نمی افتد.

در این رولبرینگ ها ساچمه های متقارن بلند با قطر زیاد استفاده می شود.

رولبرینگ ها انواع مختلفی دارند و هر کدام توسط یک شرکت با یک برند خاص تولید شده است اما اگر بخواهیم آن ها را تشخیص دهیم می توانیم از کدی که روی این رولبرینگ ها وجود دارد تشخیص دهیم .

مثلا بعضی از آن ها کاسه ی نمدی دارند اما بعضی دیگر ندارند. پس ما با توجه به این کد ها می توانیم برند هایشان را تشخیص دهیم.

با کمک این کد ها می توانیم ابعاد، توانایی تحمل بار، تلرانس و جنس رولبرینگ ها را تشخیص دهیم. این کد ها شامل اعداد و حروف هایی هستند که در شرکت های معتبر استاندارد است.

فشار هایی که به رولبرینگ ها وارد می شود چهار دسته هستند:

 1.خمشی.

2.محوری.

3.شعاعی.

4ترکیبی

پیشنهاد می کنیم مقاله یلبرینگ های کف گرد را نیز دنبال نمایید

یاطاقان غلتکی سوزنی SKF بلبرینگ هایی با غلتک های استوانه ای هستند که قطر آنها نسبت به طول آنها کوچک است. مشخصات غلتک / مسیر مسابقه اصلاح شده از افزایش طول عمر تحمل قله های فشار جلوگیری می کند. SKF یاطاقان غلتکی سوزنی را در بسیاری از طرح ها ، سری ها و در طیف گسترده ای از اندازه ها تهیه می کند ، که آنها را برای طیف گسترده ای از شرایط عملیاتی و کاربردها مناسب می کند.

محصولات

مونتاژ غلتک و قفس سوزنی

یاتاقانهای خود ساخته و آماده سوار شدن با ظرفیت حمل بار بالا و سختی زیاد – ایجاد یک ترتیب تحمل جمع و جور که در آن شافت مونتاژ و سوراخ مسکن می توانند به عنوان مسیرهای مسابقه باشند.

محصولات
یاطاقان غلتکی سوزنی فنجان کشیده شده

با یك حلقه بیرونی عمیق ، دیواره نازك ، این بلبرینگها معمولاً در جاهایی استفاده می شوند كه از سوراخ مسكن نمی توان به عنوان محل عبور غلتك سوزنی و قفس استفاده كرد ، اما هنوز یك آرایش بسیار جمع و جور و اقتصادی لازم است.

محصولات
رولبرینگ های سوزنی با حلقه های تراش خورده

محلول جمع و جور با ظرفیت حمل بار بالا و سختی بالا ، ساخته شده از فولاد تحمل کننده کروم کربن ، همراه با یا بدون فلنج در حلقه خارجی و با یا بدون حلقه داخلی.

محصولات
یاطاقان غلتکی سوزن تراز

خود تراز کردن تا 3 درجه عدم انطباق استاتیک ، شامل یک حلقه بیرونی با سطح خارج متراكم (محدب) و دو حلقه نشیمنگاه پلیمری ، كه هر كدام از آنها دارای سطح متخلخل (مقعر) هستند.

محصولات
یاطاقان غلتکی سوزنی ترکیبی

ترکیب یاتاقان غلتکی سوزنی شعاعی با یاتاقان رانش به این معنی است که این بلبرینگ ها می توانند بارهای شعاعی و محوری ترکیبی را در خود جای دهند ، یک راه حل بسیار جمع و جور و ظرفیت حمل بار بالا.

محصولات
یاتاقان های مشترک جهانی

این یاتاقان ها که با یاتاقان غلتکی سوزنی فنجان فورج یا ماشینی ساخته می شوند و دارای یک انتهای بسته هستند ، در انواع مختلف کاربرد از جمله برای اتصالات در شاخه های پروانه وسایل نقلیه تجاری استفاده می شوند.

محصولات
اجزای غلتک سوزنی

به عنوان اجزای جداگانه ، حلقه های داخلی غلتک سوزنی را می توان با غلتک سوزنی و قفس یا یاطاقان غلتکی سوزن فنجان ترکیب کرد ، و غلتک سوزنی را می توان برای طراحی یاطاقان کامل کامل استفاده کرد.

محصولات
یاتاقان های رانش غلتکی سوزنی

مجهز به یک قفس با فرم ثابت برای نگهداری قابل اعتماد و هدایت تعداد زیادی غلتک سوزنی ، آنها می توانند بارهای محوری و بارهای اوج را در خود جای دهند و می توانند عمر مفید تحمل را افزایش دهند.

محصولات
غلتک های پشتیبانی

غلتک های مسیری از نوع یوغ بر اساس یاطاقان غلتکی سوزنی یا استوانه ای ، با یا بدون حلقه های فلنج. آماده سوار شدن ، طراحی شده برای اجرا در انواع پیست ها.

محصولات
پیروان بادامک

غلتک های ردیابی گل میخ بر اساس یاطاقان غلتکی سوزنی یا استوانه ای ، طراحی شده برای اجرا در انواع پیست ها. نصب آسان و در چندین طرح و مدل موجود.

محصولات