با ما در ارتباط باشید!

شماره تماس شرکت

02133934873

شماره تماس شرکت

02133936833

صندوق پستی

info@spinbt.com

بازرگانی اسپین بلبرینگ

ارتباط با ما

گریس نسوز skf اصل  یک ماده نفتی است که در روان شدن انواع تسمه، چرخ دنده و بسیاری از لوازم صنعتی مورد بهره برداری قرار می گیرد. در گذشته مخلوط کردن صابون و ماده نفتی با دست انجام می شد که امروزه همه انها توسط دستگاه و به صورت مکانیزه و با کاربردهای متفاوت تولید می شود. گریس از سه بخش روان کننده به نام های ضخیم کننده، روان کننده و روغن تشکیل شده است. این ماده چسبنده دارای قابلیت های متعددی است که بیشتر در صنایع و روان کردن ماشین آلات صنعتی مورد بهره برداری قرار می گیرد.

این ماده پرکاربرد از شرکت های تولید مواد نفتی و روغنی در کشور توزیع می گردد که به صورت فله و بسته بندی فروخته می شود. گریس یک ماده چسبنده و قوی است که به عنوان محافظ انواع دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد.

گریس ها دارای چند رنگ هستند که هر رنگ برای کاری مخصوص مورد استفاده قرار می گیرند اما شالوده اغلب گریس ها، مواد نفتی با ترکیبات خاص و چربی است که گروهی از این مواد در تولید مواد غذایی مانند دستگاه های تولید سوسیس و یا دستگاه هایی که همزمان با هم کار می کنند مورد بهره برداری قرار می گیرند. گریس های رنگی ظاهری زیبا و خوش رنگ دارند که رنگشان چندان کارایی جدیدی برایشان ایجاد نمی کند.

کاربرد های مختلف انواع گریس

گریس برای مکان هایی که امکان استفاده از روان کننده مایع وجود ندارد، مورد بهره برداری قرار می گیرد. گریس فقط روان کننده است و کارایی پاک کردن و خنک کردن را ندارد. گریس به دلیل داشتن خاصیت ماندگاری در سطح، برای ماشین هایی که راکد هستند و در انبار نگهداری می شوند، مورد بهره برداری قرار می گیرد مانند تراکتور یا گریدر.

گریس در روغن کاری ماشین هایی که تحت فشار بالا و قدرت بالا کار می کنند، مورد استفاده قرار می گیرد. گریس به علت ماندگاری بالا در سطح، هزینه ها را کاهش می دهد.
کاربرد های انواع گریس علاوه بر صنعت، در منازل و مصارف عمومی هم مورد استفاده قرار می گیرد، در نرم شدن انواع چرخ دنده، تسمه کولر، درب انواع خودروهای دیزلی، تسمه کولرهای بزرگ و…. این ماده چسبنده برای انواع بلبرینگ هم مورد استفاده قرار گرفته و موجب روان شدن انواع موتور و تسمه می گردد.

گریس نسوز skf اصل  بیشتر در مواقعی استفاده می شود که به طور همیشگی نمی توان از روان‌سازهای مایع استفاده کرد و یا این روان‌سازها آنقدر گران و غیرقابل دسترس هستند که مشتری سعی می کند به جای آن از گریس استفاده کند. گریس ها فقط روان کننده هستند و پاک کننده نیستند و شاید یکی از مهم ترین ضعف های گریس، نداشتن خاصیت خنک کنندگی قطعات است که در حین کار باید مرتب خنک شوند. گریس به علت داشتن چسبندگی و گرم شدن در حین فشار و دمای بالا، ممکن است خودش هم داغ شود و به علت چسبندگی توان پاکسازی سطوح را نداشته و تک کاره است.

انواع گریس از لحاظ رنگ

گریس نسوز skf اصل از لحاظ رنگ عبارتند از:
گریس سفید رنگ که در انواع دستگاه های تولید کننده مواد غذایی مانند سوسیس مورد استفاده قرار می گیرد. این رنگ ناشی از غلیظ کننده هاست که استفاده می گردد.
گریس های سیاه برای شرایطی خاص و دمای بالا در انواع خودرو و چرخ دنده مورد استفاده قرار گرفته و می توانند دمای بالا و شرایط خاص را تحمل کنند.

گریس های قرمز برای دمای بالا و شرایط سخت و ماشین های سنگین مورد استفاده قرار می گیرند و در کارهایی مانند نرم کاری انواع ماشین آلات کشاورزی، گاو اهن و خرمن‌کوب به عنوان روان کننده و کم کننده صدا مورد استفاده قرار می گیرند.

گریس های سبز رنگ با محیط زیست سازگار بوده و برای روانکاری انواع وسایل خودرو مورد استفاده قرار گرفته و موجب راحت تر شدن چرخش انها می گردد.
گریس های بی رنگ و سفید به علت مواد شیمیایی کم و نفتی برای شرکت های تولید کننده مواد غذایی مورد بهره برداری قرار می گیرند تا احتمال آلودگی کمتر باشد و گریس های با شالوده مواد شیمیایی و نفتی برای انواع ماشین های سنگین و انواع چرخ دنده ها مورد بهره برداری قرار می گیرند.

رنگ ها چندان در کارایی گریس نقش مهمی ندارند اما متاسفانه گریس با تمام کارایی که در حوزه صنعت و ماشین سازی دارد، هنوز از سوی افرادی غیر کارشناس و از جنبه رنگ ها مورد قضاوت قرار می گیرد و متاسفانه همین دیدگاه موجب تغییر در بازار فروش انواع گریس شده است و اغلب خریدار سردرگم است.

انواع گریس از لحاظ پایه صابون

انواع گریس نسوز skf اصل  از نظر صابون بر سه پایه بنا نهاده شده است:
گریس صابون لیتیم که دارای ترکیبی از ویژگی های خوب بوده و کاربردهای متفاوتی دارد. این گریس چند منظوره بوده و دارای مصارف صنعتی بالایی می باشد. این گریس دارای روغن پایه مرغوبی است که دارای قدرت روانکاری بالایی می باشد. گریس ها دمای زیاد را تحمل کرده ودر محیط های مرطوب هم می توانند کارایی لازم را داشته باشند، به همین دلیل به این نوع از گریس ها، گریس های چند منظوره هم گفته می شود که بافت نرمی داشته و به راحتی می چسبند.

گریس با پایه صابون کلسیم بیشتر بی رنگ بوده و برای انواع دستگاه های تولید کننده موادغذایی مورد بهره برداری قرار می گیرد. این گریس به علت داشتن نیروی مقاومت بالا کاربرد خوبی دارد اما نیاز به مکمل ندارد و دارای قیمتی بالا هم می باشد.

گریس با صابون سدیم در محیط پر گرد و خاک با دمای بالا مورد استفاده قرار می گیرد. این گریس مخصوص نقاط مرطوب نبوده و برای جای خشک مورد استفاده قرار می گیرد. این گریس قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارد و برای انواع بلبرینگ و اتصالات انعطاف‌پذیر مورد استفاده قرار می گیرد. کار با این نوع گریس موجب کمتر شدن تعداد دفعات استفاده از روانکار شده و چکه نمی کند و همیشه روی سطح باقی می ماند. این گریس مانند یک لایه نازک عمل می کند و در بین قطعاتی که با هم برخورد می کنند، قرار می گیرد تا سایش کمتر شود. بر اثر مقاومت و فشار دما ممکن است این لایه نازک کمتر شود که در کارهایی که سنگین تر هستند بیشتر روانکاری تکرار می شود.

انواع گریس از لحاظ پایه صابون نشان دهنده میزان چربی و یا قوام موجود در گریس است که چنانچه غلظت چربی بالاتر باش و بهتر با افزودنی ها مخلوط شود، حالت قوام و ماندگاری در سطح عالی خواهد بود و در سطوحی که تازه آب بندی شده اند، ماندگار خواهد بود و از قطعات آب‌بندی شده هم مراقبت می کند.

موارد مهم در انتخاب گریس

در هنگام خرید انواع گریس skf اصل بهتر است به نوع قطعه به خوبی دقت کنید، پایه و یا صابون هرمحصول متفاوت بوده و ممکن است کاربردهای متفاوتی هم داشته باشد. انواع بلبرینگ ها، چرخ دنده های ساده و سایشی باید به خوبی بررسی شوند، زیرا مقدار نیاز هریک متفاوت می باشد. هرچه فشار کار در قطعات بالاتر باشد، نیاز به گریس روان‌تری بوده تا بتواند قطعات را نرم و به طور مداوم به حرکت در اورد.

از خرید گریسی که کهنه و به صورت روباز است خودداری کنید. غلظت گریس مورد استفاده شما وابسته به قطعه شماست، هرچه کار بیشتری داشته باشد، غلظت بیشتری داشته و باید مرتب تمدید شود.
شرکت های تولید کننده انواع گریس با در نظر گرفتن تمامی شرایط برای تولید و فروش، محصولات خود را به صورت مجزا و با رنگ های متفاوت در اختیار شرکت های توزیع کننده انواع روغن و گریس قرار می دهند تا هر مشتری بتواند آزادانه انتخاب کند.

پایه صابون گریس ها متفاوت است و هر گریسی نمی تواند مشکل شما را مرتفع سازد، بهتر است از نیاز خود باخبر باشید تا بتوانید گریس موردنیاز خود را به آسانی خریداری کنید.

موارد مهم در انتخاب گریس نشان می دهد که این محصول دارای انواع تقلبی و ارزان قیمت در بازار است که از انواع روغن و مواد نفتی مانده با کمی اسانس رنگ تهیه می شود و پس از بسته بندی های شکیل و تبلیغات زیاد مورد فروش قرار می گیرد که نه تنها کار گریس اصلی را انجام نمی دهد، بلکه قطعات و لوازم را خراب کرده و هزینه ها را بالا می برد.

گریس های قهوه ای و قرمز در منازل هم کاربرد دارند، اگر وسیله یا بخشی از ماشین شما مانند گیربکس نیاز به گریس داشت، بهتر است از نوع قهوه ای کم رنگ استفاده کنید تا در مصارف منزل هم کارایی داشته باشد. این گریس بهترین و شایع ترین گریس موجود در بازار است که در دسترس همگان قرار دارد و در تمام فروشگاه ها به وفور یافت می شود.

قیمت انواع گریس

قیمت انواع گریس نسوز skf اصل  در بازار متفاوت است و ممکن است با توجه به ترکیبات گریس متفاوت باشد. این روانکار با قدرت چسبندگی بالا، دارای کاربرد متفاوتی در صنعت است. پایه یا ماده اصلی گریس در قیمت انواع گریس نقش مهمی دارد، به طور مثال ممکن است پایه لیتیوم از پایه کلسیم گران‌تر باشد که میزان قیمت هر جنس را بالا می برد.

در مواقعی که تولید گریس متوقف شده باشد نیز ممکن است قیمت انواع گریس افزایش یابد که ممکن است در میزان توزیع هم تاثیر داشته باشد. نوع بسته بندی و وزن هم در قیمت انواع گریس نقش مهمی دارد. گاهی قیمت انواع گریس بر اساس نوع روغن و صابون هم تعیین گردد.

گاهی قیمت گریس وابسته به شرکت تولید کننده مواد نفتی می باشد. گریس هایی که در شرکت های تولید کننده انواع مواد غذایی کاربرد دارند، قیمت بیشتر و گرانتری دارند و گریس هایی که تیره و قهوه ای سوخته هستند دارای قیمت و کارایی پایین تری می باشند.

گریس هایی که با طبیعت سازگار هستند و کیفیت خوب و عالی دارند گرانتر هستند که در میان گریس ها برای کارهای ظریف مناسب هستند و یک لایه نازکی را در سطح قرار می دهند و با کار متناوب نیاز به تکرار دارند که همین تکرار، قیمت انواع گریس سبز را بالا می برد و گاهی مصرف کننده با مشکل روبه رو خواهد شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *