خرید یاتاقان

خرید یاتاقان: اگر شما هم از آن دسته افرادی باشید که در حوزه ی صنعت و مکانیک فعالیت دارید یقیناً با نام قطعاتی صنعتی مانند یاتاقان و بلبرینگ آشنایی خواهید داشت و کاربرد این وسایل و چرایی استفاده از آنها را به‌ خوبی می‌ دانید و با نحوه‌ ی کار این محصولات آشنایی دارید.

در این مطلب قصد داریم تا درباره ی یاتاقان که یکی از مهم‌ ترین قطعه‌ های صنعتی محسوب می‌ شود و منجر به حرکت دو یا چند قطعه ی دیگر می‌ گردد صحبت کنیم.

نوع حرکت این قطعات متفاوت است و هم می‌ تواند به‌ صورت چرخشی باشد و هم می‌ تواند به‌ صورت خطی باشد. به‌ عبارت‌دیگر یاتاقان کمک بسیار مؤثری را به حرکت چندین قطعه می‌ کند تا به شکل هم‌ زمان این حرکت انجام شود.

دسته‌ بندی گوناگون یاتاقان بر این اساس که توانایی تحمل چه میزان باری را دارند، اصول کاری و یا حرکتی که انجام می‌ دهند، شکل‌ گرفته است.

امکان استفاده از یاتاقان‌ های مختلف در انواع ماشین‌ آلات صنعتی و مکانیکی و یا پروژه‌ های متفاوت وجود دارد. توجه داشته باشید که هر وقت حرکت چرخشی در میان قطعات دیگر وجود داشته باشد به کار برده شدن یاتاقان ها ضروری و از بدیهیات به حساب می‌ آید.

در حال‌ حاضر خرید یاتاقان به‌ سهولت انجام‌ پذیر است. در دنیای پیشرفته ی امروزی تهیه ی هر چیزی برای انسان راحت‌ تر از قبل شده‌ است. در مورد خرید یاتاقان نیز به‌ همین منوال است، زیرا اکثر افراد با در نظر گرفتن تمام مشخصات یاتاقان ها و بررسی کیفیت و متریال به کار برده شده در آن هر کدام را که بخواهند و بدان احتیاج داشته باشند را تهیه و خریداری می‌ نمایند.

فروشگاه‌ های معتبری در زمینه ی خرید یاتاقان  راه‌ گشای شما در انتخاب یک گزینه ی مناسب و صحیح می‌ باشند.

خرید یاتاقان

انواع یاتاقان

واژه ی انگلیسی Bearing که به نام یاتاقان معروف است قطعه‌ ای است که مجوز حرکت نسبی میان دو یا چند قطعه را می‌ دهد و این حرکات به طور مثال می‌ تواند به‌ صورت یک حرکت خطی و یا به‌ صورت چرخشی باشد.

در این مبحث به بیان انواع یاتاقان خواهیم پرداخت تا تشخیص آنها از همدیگر برایتان آسان باشد.

به‌ صورت کلی یاتاقان‌ ها به دو دسته تقسیم‌ بندی می‌ شوند که عبارت هستند از:

 ۱_ یاتاقان لغزشی:

یاتاقان‌ های لغزشی به‌ طور کلی تکیه‌ گاهی جهت اجزای چرخشی می‌ باشند که در هر دو سمت محوری و شعاعی هستند. پوسته‌ هایی به‌ صورت سیلندر با مواد و اندازه ی مناسب داخل محفظه قرار گرفته‌ است و محافظ شعاعی را ایجاد می‌ نماید.

 ۲_ یاتاقان غلتشی:

یاتاقان های غلتشی از دو عدد رینگ و مقداری ساچمه تشکیل شده‌ است که همه ی این اجزا به‌ صورت مماس با اندازه‌ ای معین میان حلقه‌ ها قرار گرفته‌ اند. ( اجزای غلتنده توسط قفس مهار می‌ شوند. ) علاوه‌ بر آن از صفحات موازی با جنس پلاستیکی و یا برنجی برای جدا کردن ساچمه‌ ها استفاده شده‌ است.

 یاتاقان ها را می‌ توان بر اساس اصول کاری که دارند و یا فشار ناشی از بارهایی که می‌ توانند تحمل کنند و نیز بر طبق حرکتی که اجازه ی انجام آن را دارند رده‌ بندی نمود و در دسته‌ های مختلف قرار داد، اما طبقه‌ بندی اصلی آن مواردی بود که ذکر گردید. قیمت یاتاقان ها هم به نوع و اندازه ی یاتاقان بستگی دارد و هم اینکه متأثر از برند تولید کننده‌ ی آن است، پس در هنگام خرید یاتاقان به این موارد دقت کنید.

کاربرد های اصلی یاتاقان

کاربرد های اصلی یاتاقان

همان‌ طور که قبلاً بدان پرداخته شد یاتاقان ها در انواع و اقسام مختلفی موجود می‌ باشند که بیشتر از آنها در صنایع ماشین‌ سازی و کارخانجات گوناگون مورد استفاده قرار می‌ گیرند که در اصل بلبرینگ می‌ باشند.

 یاتاقان در پروژه‌ های حرکتی چرخشی یکی از اجزاء اصلی است و وقتی‌ که نیاز به حرکت دو یا چند عدد لوازم صنعتی و قطعه‌ ها باشد از آن و دیگر قطعاتی که دارای کاربردی مشابه یاتاقان است استفاده می‌ کنند و تنها تفاوتی که وجود دارد این است که هر یاتاقان یک کاربرد ویژه دارد و با در نظر داشتن این مسئله هر یاتاقان مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

یاتاقان ها به‌ عنوان یک تکیه‌ گاه شناخته شده‌ اند که از آن جهت استفاده در اجزای چرخ‌ دنده ی پمپ به کار گرفته می‌ شود.

خوب است بدانید که اگر یاتاقان نتواند به‌ درستی کار کند و از این قطعه استفاده ی صحیحی نشود موقعیت اجزاء چرخشی دچار تغییرات می‌ گردد. در نتیجه نمی‌ توان انتظار داشت که کاربرد مورد نظر از قطعه قابل دریافت باشد و به‌ همین سبب تمام کار مختل شده و از هم می‌ پاشد.

توجه داشته باشید که اگر کار در این قسمت یعنی یاتاقان دارای مشکلاتی شود و موقعیت قطعات دیگر دچار دگرگونی شود قطعات ثابت و متحرک که درون پمپ قرار دارند با همدیگر برخورد کرده و شکسته می‌ شوند.

مطالبی که در بالا به آنها اشاره گردید نشان‌ دهنده ی کاربرد بسیار زیاد و حساس این قطعه است و باید در هنگام خرید یاتاقان نوع و مدلی که انتخاب می‌ گردد با دقت کامل انجام شود چون هر یاتاقان کارایی متفاوتی دارد و برای مکانی خاص در نظر گرفته‌ شده است.

یاتاقان ها به‌ صورت گسترده از ساییدگی و اصطحکاک ممانعت به عمل می‌ آورند و تمامی حرکات های محوری و نیز شعاعی را کنترل می‌ کنند.

 کاربرد دیگر این قطعه قابلیت تعویض آن است، داشتن این خصیصه منجر شده‌ است تا دستگاه آسیب کمتری ببیند و متحمل خسارات نگردد.

انواع یاتاقان

خرید یاتاقان با قیمت پایین

خرید و فروش یاتاقان در کشور های مختلف از جمله کشور ایران به‌ صورت گسترده انجام می‌ گیرد. خریداران محترم می‌ توانند از روش‌ های مختلفی که برای تهیه ی این محصول وجود دارد استفاده کرده و خرید خود را انجام دهند.

یکی از این روش‌ ها خرید عمده است که در آن مشتری سود زیادی از خرید را عاید خود می‌ کند، چون تفاوت بسیاری میان قیمت عمده ی یک محصول و قیمت جزئی آن وجود دارد.

در روش خرید جزئی منفعت چندانی شامل حال خریدار نمی‌ گردد، زیرا فروشنده با توجه به میزان سرمایه‌ ای که خریدار یاتاقان دارد محصول را در اختیار او می‌ گذارد. همان‌ طور که همه می‌ دانیم در خرید های جزئی تخفیفات عالی وجود ندارد که مشتری از آن بهره‌ مند گردد اما باز هم هر روش مزایای خاصی را دارد که می‌ توان از آن برخوردار شد.

اگر شما به‌ دنبال خرید یاتاقان با قیمتی پایین می‌ گردید اما کیفیت محصول نیز برایتان قابل‌ توجه و مهم است پیشنهاد می‌ دهیم به فروشگاه‌ های مجاز خرید محصولات صنعتی مانند بلبرینگ و یاتاقان مراجعه نمایید تا بتوانید از گستردگی بسیار خوب و تنوع محصولات استفاده کنید، از مشاوره ی نمایندگان فروش یاتاقان بهره بگیرید و با بیان ویژگی‌ های کالای مورد نظر خود و نیز میزان بودجه‌ ای که برای این کار در نظر گرفته‌ اید یک یاتاقان خوب و با کیفیت را خریداری کنید که متریال به‌ کار رفته در آن مرغوبیتی عالی داشته باشد.

در نهایت شما صاحب یاتاقانی با ویژگی‌ های منحصر به‌ فرد خود شده‌ اید که با قیمتی ارزان نیز توانسته اید آن را تهیه کنید، البته اگر بتوانید خرید خود را به‌ صورت کلی هم انجام دهید فروشنده تخفیف خوبی را به شما خواهد داد.

 در حال حاضر فروش یاتاقان‌ های صنعتی توانسته‌ است به‌ خوبی جای خود را در بازار باز نماید.

نکات مهم در خرید یاتاقان

نکات مهم در خرید یاتاقان

نکات مهمی که در هنگام خرید یاتاقان باید به آن توجه شود شامل موارد زیر می‌ گردد:

 ۱_ برای خرید یاتاقان شما باید از تخصص و دانش کافی برخوردار باشید و اگر در این زمینه آگاهی لازم را ندارید از یک متخصص و فرد حرفه‌ ای در این کار کمک بگیرید تا بتواند مشاوره‌ ی خوبی را درباره ی یاتاقان‌ های مختلف به شما ارائه دهد.

 ۲_ نمایندگی‌ های زیادی در حوزه ی فروش و خدمات بلبرینگ و یاتاقان به فعالیت می‌ پردازند اما همه ی آنها معتبر نمی‌ باشند، پس انتخاب یک نمایندگی فروش محصولات نامبرده‌ شده که از اعتبار بالایی برخوردار باشد و در این راه سابقه‌ ای طولانی داشته باشد از دیگر نکات مهم خرید یاتاقان می‌ باشد.

 ۳_ دقت به این نکته که کالایی را که انتخاب می‌ کنید تقلبی نباشد و ضمانت‌ نامه ای مبنی‌ بر اصل بودن آن ارائه نماید به شما کمک خواهد کرد تا انتخابی صحیح و بدون مشکل را انجام دهید. داشتن گواهی‌ نامه ی معتبر که مبنی‌ بر استاندارد های روز جهانی باشد اصالت بالای یک محصول را خاطر نشان می‌ سازد.

 ۴_  یک محصول خوب باید صاحب کیفیت باشد تا بتواند رضایت همگان را جلب نماید. این فاکتور در مورد یاتاقان هم صدق می‌ کند. یاتاقانی که دارای کیفیت عالی باشد و متریال به‌ کار رفته شده در آن از مرغوبیت لازم برخوردار باشد نیاز شما را از خرید یاتاقان بر طرف می‌ سازد.

 ۵_ فروشگاه‌ های بزرگ همواره به‌ دنبال راه‌ حلی برای فروش بیشتر محصولات خود می‌ گردند. یکی از این راه‌ ها مربوط به افتتاح سایت و فروش اینترنتی می‌ باشد.

در واقع زمانی‌که یک فروشگاه دارای سابقه‌ ای درخشان باشد خرید و فروش آنلاین به این امر کمک بیشتری می‌ کند. افراد نیز  با مراجعه به سایت فروشگاه، یاتاقان مورد نیاز خود را راحت‌ تر پیدا می‌ کنند بدون اینکه برای بازدید از محصول نیاز به بیرون رفتن از منزل را داشته باشند.

همه ی نکاتی که بیان گردید به خرید یاتاقان با کیفیت و مناسب به شما کمک خواهد نمود.

مشخصات اصلی یاتاقان

مشخصات اصلی یاتاقان

اصطلاح انگلیسی برینگ در مورد یاتاقان به کار برده می‌ شود و وسیله‌ ای است که حرکت میان دو جسم را ممکن می‌ سازد. این قطعه ی کاربردی که به نام Bearing هم شناخته می‌ شود نازک و به شکل نیم‌ دایره می‌ باشد.

یاتاقان در مقابل ضربات و حرارت بسیار مقاوم عمل می‌ کند و جنسی فلزی دارد. ساختمان یاتاقان به شکل یک پوسته ی بیرونی با جنس برنزی و یا فولادی و نیز یک یا چند لایه از مواد یاتاقانی می‌ باشد. مواد یاتاقانی از مخلوط شدن چندین آلیاژ فلزات قلع ، مس، سرب یا جیوه، آنتیموان، قلع، آلومینیوم و گالیوم به‌ دست‌ آمده است و گاهی هم از ترکیب سرب و قلع در آن استفاده می‌ شود. دگرگونی و تغییر در میزان ترکیبات این مواد بر وزن یاتاقان نقش مستقیمی دارد .

 همان‌ طور که قبلاً نیز به آن اشاره شد یاتاقان از ایجاد ضربه جلوگیری می‌ کند و علت این امر استفاده از متریال بسیار نرم در تهیه ی مواد یاتاقانی است تا بدین‌ گونه برای میل‌ لنگ بتوانند نقش ضربه‌ گیر را به‌ خوبی ایفا کنند. علاوه‌ بر آن لایه‌ های مواد یاتاقانی که با ضخامت چند هزار اینچی می‌ باشند در یاتاقان‌ های موتور های گوناگون با مقداری متفاوت مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

همچنین با توجه به وزنی که موتور ها دارند در دو ، سه و چهار لایه بر روی پوسته قرار داده شده‌ اند.

هر یاتاقان دارای خصوصیات بارزی است که مشخصات آن را به نمایش می‌ گذارد. این مشخصات عبارت‌ اند از:

 ۱_ برخورداری از استقامت و مقاومت بالا در برابر هر گونه ضربه‌ ای که به یاتاقان وارد می‌ شود.

 ۲_ مقاومت پوسته ی یاتاقان در مقابل شکستگی و هر گونه ترکی که حاصل از نیرو ها و ضربات بسیار هستند، چون در اثر تکرار ضربات با گذشت زمان منجر به ایجاد فرسایش شده اما این فرسایش دیرتر اتفاق می‌ افتد و شکستگی نیز وجود نخواهد داشت.

 ۳_ اگر مواد یاتاقان قابلیت جذب هر نوع خاک و گرد و غبار را داشته باشند از ورود این ذرات به موتور جلوگیری کرده و آسیبی به آن نمی‌ رسد.

 ۴_ وجود انعطاف و نرمی در مواد یاتاقان و لایه ی داخلی فشار ناشی از ضربات را کنترل می‌ کند.

 ۵_ مقاومت در برابر ساییدگی و خوردگی نیز از دیگر مشخصات یاتاقان ها است، زیرا که این قطعه بسیار زیاد در معرض سایش می‌ باشد.

 نکته ی آخر اینکه در هنگام خرید یاتاقان باید تمامی این موارد را در نظر داشته باشید تا نسبت هر کدام از این خصایص به‌ خوبی حفظ شود

ابزارهای ماشینی به درایوهای پیچی احتیاج دارند که بتوانند قطعه کار یا اجزای دستگاه را سریع ، کارآمد و دقیق قرار دهند. برای تأمین این نیازها ، درایوهای پیچ را می توان در هر دو انتها توسط یاطاقان توپ محوری با زاویه دید فوق العاده SKF پشتیبانی کرد. یاتاقان ها درجه سختی محوری ، ظرفیت حمل بار محوری بالا را فراهم می کنند ، سرعت بالا و شتاب سریع را در خود جای می دهند و دقت عملکرد بسیار بالایی را ارائه می دهند. یاطاقان توپ های محوری تماس زاویه ای برای درایو های پیچ مناسب برای برنامه های درایو پیچ مناسب هستند ، اما در سایر موارد ، که به پشتیبانی شعاعی و محوری قابل اعتماد ، همراه با هدایت محوری بسیار دقیق شافت ، نیاز دارند ، همچنین مفید هستند. جزئیات محصول
  • بلبرینگهای جهت واحد
  • بلبرینگهای دو جهته
  • واحدهای کارتریج
DesignationPrincipal dimensionsBasic load ratingsAttainable speeds
dynamicstaticGrease lubricationOil-air lubrication
[]d[mm]D[mm]H[mm]C[kN]C0[kN][r/min][r/min]
BSA 201 C12321011.821.21400017000
BSA 202 C15351112.725.51200015000
BSA 203 C17401216.634.51100015000
BSA 204 C2047142249950012000
BSD 2047 C2047152249900012000
BSA 205 C25521522.452900011000
BSA 305 C25621728.57180009500
BSD 2562 C25621528.57180009500
BSA 206 C30621628.57180009500
BSA 306 C30721941.510470009500
BSD 3062 C30621528.57180009500
BSA 207 C35721736.59875009000
BSA 307 C3580215714667009500
BSD 3572 C35721536.59875009000
BSA 208 C40801842.511263007500
BSA 308 C4090236718053007000
BSD 4090 C4090206417060007000
BSA 209 C4585194513463007500
BSD 45100 C451002065.518356006700
BSD 4575 C45751532.59875009000
BSA 210 C50902046.514660007000
BSD 50100 C50100206719356006700
BSD 55100 C55100206719356006700
BSD 55120 C551202069.522850006000
BSA 212 C601102269.521650006000
BSD 60120 C601202069.522850006000
BSA 215 C75130257224543005000
BEAS 008032 C-2RSH8322014.6206800
BEAS 008032 C-2RSL8322014.62011300
BEAS 010034 C-2RSH10342015.322.86000
BEAS 010034 C-2RSL10342015.322.810000
BEAM 012055 C-2RSH12552519.6305400
BEAM 012055 C-2RSL12552519.6309000
BEAS 012042 C-2RSH12422519.6305400
BEAS 012042 C-2RSL12422519.6309000
BEAM 015060 C-2RSH15602520.433.54600
BEAM 015060 C-2RSL15602520.433.57700
BEAS 015045 C-2RSH15452520.433.54600
BEAS 015045 C-2RSL15452520.433.57700
BEAM 017062 C-2RSH17622521.237.54300
BEAM 017062 C-2RSL17622521.237.57200
BEAS 017047 C-2RSH17472521.237.54300
BEAS 017047 C-2RSL17472521.237.57200
BEAM 020068 C-2RSH20682827.5513800
BEAM 020068 C-2RSL20682827.5516400
BEAS 020052 C-2RSL20522827.5516400
BEAM 025075 C-2RSH25752830603400
BEAM 025075 C-2RSL25752830605600
BEAS 025057 C-2RSH25572830603400
BEAS 025057 C-2RSL25572830605600
BEAM 030080 C-2RSH3080283169.53000
BEAM 030080 C-2RSL3080283169.54900
BEAM 030100 C-2RSH3010038641182600
BEAM 030100 C-2RSL3010038641184300
BEAS 030062 C-2RSH3062283169.53200
BEAS 030062 C-2RSL3062283169.55300
BEAM 035090 C-2RSH35903447.5982600
BEAM 035090 C-2RSL35903447.5984300
BEAM 040100 C-2RSH4010034511142300
BEAM 040100 C-2RSL4010034511143900
BEAM 040115 C-2RSH4011546801762000
BEAM 040115 C-2RSL4011546801763400
BEAM 050115 C-2RSH5011534561462000
BEAM 050115 C-2RSL5011534561463600
BEAM 050140 C-2RSH50140541222701700
BEAM 050140 C-2RSL50140541222702800
BEAM 060145 C-2RSH6014545902321600
BEAM 060145 C-2RSL6014545902323000
FBSA 204/DB209047224976003800
FBSA 204/DF209047224976003800
FBSA 204/QBC20907735.99847502375
FBSA 204/QFC20907735.99847502375
FBSA 205/DB251205222.45272003600
FBSA 205/DF251205222.45272003600
FBSA 205/QBC251208236.510445002250
FBSA 205/QFC251208236.510445002250
FBSA 206 A/QBC301208646.514240002000
FBSA 206 A/QFC301208646.514240002000
FBSA 206/DB301205228.57164003200
FBSA 206/DF301205228.57164003200
FBSA 206/QBC301208446.514240002000
FBSA 206/QFC301208446.514240002000
FBSA 207/DB351305236.59856002800
FBSA 207/DF351305236.59856002800
FBSA 207/QBC351308659.519635001750
FBSA 207/QFC351308659.519635001750
FBSA 208 A/QBC4016510669.322431501575
FBSA 208 A/QFC4016510669.322431501575
FBSA 208/DB401656642.511250402520
FBSA 208/DF401656642.511250402520
FBSA 208/QBC4016510669.322431501575
FBSA 208/QFC4016510669.322431501575
FBSA 209/DB45165664513450402520
FBSA 209/DF45165664513450402520
FBSA 209/QFC4516510673.426831501575
FBSA 210 A/QBC5016510675.829230001500
FBSA 210 A/QFC5016510675.829230001500
FBSA 210/DB501656646.514648002400
FBSA 210/DF501656646.514648002400
FBSA 210/QBC5016510675.829230001500
FBSA 210/QFC5016510675.829230001500
FBSA 212 A/QBC6018511411343225001250
FBSA 212 A/QFC6018511411343225001250
  • صفحه اول
  • قبلی
  • صفحه آخر

بیشتر