بلبرینگ گرمکن

گرمکن بلبرینگ همانطور که از نامش مشخص است وسیله‌ای برای گرم کردن بلبرینگ می‌باشد و در صنایع مختلف کاربرد دارد و به منظور بالابردن عمر بلبرینگ ها، محل سوار شدن آن‌ها و برای سهولت در، جا زدن آن‌ها بر روی شافت به کار می‌رود. گرمکن بلبرینگ نامی آشنا و بسیار پر کاربرد و پرمصرف برای صنعتگران است و در طرح و سایزهای مختلف تولید می‌شود که با توجه به نوع مصرف و کاربرد، می‌توان آن را خریداری کرد.

از آنجایی که بلبرینگ در هر دستگاه و ماشینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، از این رو  برای عملکرد بهتر بلبرینگ به کار گرفته می‌شود و مزایای زیادی دارد به عنوان مثال از زنگ زدن بلبرینگ در محیط مرطوب جلوگیری می‌کند که این امر سبب افزایش طول عمر آن می‌شود.

از دیگر مزایای آن امکان تعویض بلبرینگ در محل، شناسایی ترک و خراش بلبرینگ است که اگر خراشیدگی و ترک زود شناسایی نشود موجب آسیب دستگاه خواهد شد که تعمیر یا تعویض دستگاه برای صنعتگران پر هزینه و زمانبر می‌باشد و گرمکن بلبرینگ کمک شایانی در این زمینه می‌کند.

همچنین میزان حرارت و دمای گرمکن بلبرینگ نیز قابل تنظیم می‌باشد که برای هر دستگاه می‌توان آن را به سهولت تنظیم کرد.

برای آشنایی با بلبرینگ skf به این مقاله سر بزنید!

معرفی کامل بلبرینگ گرمکن

مونتاژ و جداسازی بلبرینگ همواره بسیار حائز اهمیت برای صنعتگران می‌باشد که در زمان های قدیم با روش های مختلف و متفاوت انجام می‌شد که امکان آسیب یا شکستگی بلبرینگ وجود داشت، اما با گذشت زمان و پیشرفت علم، گرمکن بلبرینگ به کمک صنعتگران آمد. با کمک گرمکن بلبرینگ بدون هیچ گونه فشار یا آسیبی می‌توان انواع بلبرینگ ها را نصب یا جدا کرد و این کار در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

گرمکن بلبرینگ در برندهای بسیار معتبر ایرانی و خارجی تولید می شود که هر کدام در نوع خود بی‌نظیر و منحصر به فرد می‌باشند و با توجه به نوع مصرف و میزان بودجه می‌توان آن را خریداری کرد و از کارایی آن بهره‌مند شد. گرمکن بلبرینگ یک منبع تولید گرما و حرارت دارد که به طور غیرمستقیم به بلبرینگ حرارت می‌دهد و به قرار گرفتن درست آن کمک می‌کند. اگر این حرارت به صورت مستقیم باشد سبب آسیب بلبرینگ خواهد شد و این امر برای صنعتگران ناخوشایند می باشد و موجب خسارت‌های مالی آنان می‌گردد.

بلبرینگ گرمکن مخصوصا برای مونتاژ بلبرینگ های بزرگ و سنگین بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، چون مونتاژ و جا انداختن آن‌ها کاری بسیار دشوار و سخت می‌باشد.

گرمکن بلبرینگ از قطعات کوچکتری تشکیل شده است که همگی بسیار باکیفیت و درجه یک هستند و به صورت مجموعه‌ای کوچک طراحی شده‌اند که سبب سهولت نصب یا جداسازی بلبرینگ ها می‌شوند و در زمینه های مختلف بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.
این گرمکن در تمامی فروشگاه‌ها یافت می‌شود و به سهولت می‌توان آن را تهیه کرد.

اگر علاقه مند به گریس skf هستید این مقاله برای شما مفید میباشد!

معرفی کامل بلبرینگ گرمکن

انواع گرمکن بلبرینگ

انواع گرمکن بلبرینگ در بازار بسیار زیاد و متنوع است که به اختصار با آن‌ها آشنا می‌شویم و به توضیح آن ها می‌پردازیم.

در واقع تنوع زیاد آن‌ها برای گرم کردن انواع مختلف بلبرینگ به کار می رود.
گرمکن بلبرینگ سایز کوچک، برای بلبرینگ های تا وزن ۴۰ کیلوگرم مناسب است. در این محصول دسته هایی تعبیه شده که کمک می‌کند به راحتی آن را حمل و جابجا کرد. در این دستگاه سیم‌پیچ در قسمت بیرونی دستگاه قرار دارد و از این طریق بلبرینگ را گرم می‌کند. این دستگاه مجهز به سیستم حفاظت در برابر افزایش بیش از حد دما است و احتمال آسیب دیدن بلبرینگ را کاهش می‌دهد و تقریبا به صفر می‌رساند.

نوع دیگرش، سایز بزرگ است که در دستگاه های خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این گرمکن برای بلبرینگ تا وزن۱۲۰ کیلوگرم مناسب است و برای ماشین و تجهیزات بزرگ مناسب است. این دستگاه طراحی ویژه‌ای دارد و جریان الکتریکی و نوسانات شدید را به دقت کنترل می‌کند و کاملا طبق استانداردهای تعیین شده طراحی و تولید می‌شود و این ویژگی برای خریداران بسیار قابل توجه است.

اگر علاقه مند به خریدانواعبلبرینگ از نمایندگی skf هستید میتوانید این مقاله را دنبال نمایید!

مزیت ها و کاربرد

همان طور که بیان شد گرمکن بلبرینگ در صنایع مختلف بسیار پرکاربرد و پرمصرف می‌باشد و اکنون به بیان مزیت‌های استفاده از گرمکن بلبرینگ می‌پردازیم .
گرمکن بلبرینگ در برند های ایرانی و خارجی تولید می‌شود که یکی از مزیت‌های برند ایرانی نسبت به غیر ایرانی، قیمت آن می‌باشد. بلبرینگ ایرانی را با قیمت بسیار مناسب تری نسبت به نوع خارجی آن می توان خریداری کرد و در زمینه های مختلف از کیفیت و کارایی آن بهره‌مند شد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از بلبرینگ گرمکن، گارانتی و ضمانت نامه آن می‌باشد. کارت گارانتی آن در هنگام خرید همراه محصول عرضه می‌شود که این امکان را برای خریداران فراهم می‌کند که اگر در مدت معینی دستگاه دچار مشکل شد، به صورت رایگان بتوان آن را تعمیر یا حتی تعویض کرد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از آن، قابلیت تعمیر بلبرینگ بدون جداسازی آن از دستگاه است که با استفاده از این گرمکن به راحتی و در کمترین زمان می توان بلبرینگ معیوب را تعمیر کرد. این گرمکن، بلبرینگ را به صورت یکنواخت گرم می‌کند و از تغییر شکل آن جلوگیری می‌کند و این امر نیز یکی دیگر از مزایای آن محسوب می‌شود.

روی این دستگاه یک نشانگر دما و حرارت نصب شده است که میزان حرارت و گرما را به خوبی نشان می دهد که وجود این نشانگر یکی دیگر از مزایای آن می‌باشد.
از دیگر مزایای استفاده از بلبرینگ گرمکن، جلوگیری از بالا رفتن ترانس استاندارد بلبرینگ، کاهش لرزش الکترو موتور و پمپ و فن است. این بلبرینگ از مواد اولیه بسیار باکیفیت و محکم تشکیل شده است که در برابر ضربه یا فشار بسیار مقاوم است و این استقامت یکی دیگر از مزایای آن به حساب می‌آید.

گرمکن القایی چیست؟

گرمکن القایی نوع پیشرفته و مدرن گرمکن بلبرینگ است که در صنایع مختلف مانند تجهیزات پزشکی، دستگاه‌های تولید کننده مواد غذایی، صنایع خانگی و صنایع مختلف دیگر به کار گرفته می‌شود. در گرمکن القایی از جریان الکترومغناطیس برای ایجاد گرما استفاده می‌شود. در این روش جسم در تماس مستقیم با گرما قرار نمی‌گیرد، به همین دلیل در جسم آلودگی ایجاد نمی‌شود و قابل تکرار بوده و این عوامل سبب شده گرمکن القایی در حال حاضر به پرمصرف ترین محصول تبدیل شود.

عملکرد گرمکن القایی به این صورت است که جریان الکتریکی متناوب به سیم پیچ اولیه ترانسفورماتور اعمال می‌شود و یک میدان مغناطیسی متغیر با زمان تولید می‌شود و اگر سیم‌پیچ دیگری در میدان مغناطیسی قرار گیرد یک جریان الکتریکی در آن القا می‌شود.

همان گونه که گفته شد این گرمکن در زمینه های مختلف کاربرد دارد و کاربرد آن در صنعت با ذوب فلزات آغاز شد، سپس به صنایع خودروسازی و هواپیمایی ارتقا یافت. استفاده از این گرمکن سرعت و بازده فرایند را افزایش می‌دهد. علاوه بر این کاربرد،کاربرد اصلی این گرمکن در لوازم خانگی است که در انواع مختلف اجاق گازهای خانگی از گرمکن القایی استفاده می‌شود.
از دیگر کاربردهای این گرمکن می توان به زمینه پزشکی اشاره کرد که در طی سال‌های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

خرید گرمکن بلبرینگ

برای خرید گرمکن بلبرینگ می توان به نمایندگی‌های مجاز و معتبر آن مراجعه کرد و به میزان نیاز و مصرف، آن را به صورت کلی یا جزئی خریداری کرد و از کیفیت و کارایی آن در زمینه های مختلف بهره‌مند شد. خرید کلی برای خریداران همیشه مقرون به صرفه و برای فروشندگان پر سود است.

از آنجایی که گرمکن بلبرینگ در طرح و سایز مختلف ارائه می شود با توجه به نوع کاربرد می‌توان نوع دلخواه آن را انتخاب و خریداری کرد. علاون بر خرید حضوری، می‌توان خرید گرمکن بلبرینگ را به صورت غیرحضوری و اینترنتی انجام داد. در این نوع خرید کافیست به سایت های معتبر فروش مراجعه کرده و با مشاهده و بررسی انواع گرمکن های عرضه شده، گرمکن بلبرینگ دلخواه را در اندازه و تعداد دلخواه سفارش دهید و با پرداخت آنلاین هزینه و در بسته بندی مناسب درب محل تحویل بگیرید.

در این نوع خرید بهتر است قبل از خرید با کارشناسان مشورت کنید و بهترین گزینه را انتخاب نموده و از کیفیت و کاربرد آن در زمینه های مختلف بهره‌مند شوید.
گاهی اوقات کشورهای دیگر به عنوان یک محصول وارداتی به خرید گرمکن بلبرینگ اقدام می کنند که این محصول از نظر کیفیت در سطح بسیار بالایی قرار دارد و از نظر هزینه، گران تر می‌باشد، چون علاوه بر قیمت اولیه، هزینه گمرک و ترخیص نیز به آن تعلق می‌گیرد.

خرید گرمکن بلبرینگ یکی از خریدهای اصلی و اساسی در تمامی صنایع می‌باشد، از این رو در هنگام خرید باید کاملا ویژگی و مشخصات آن بررسی شود و با دقت کافی محصول با کیفیت انتخاب و خریداری گردد.

همچنین برای خرید گرمکن بلبرینگ می توان به صورت مستقیم به کارخانه تولید آن مراجعه کرد و به صورت مستقیم و بدون واسطه و با حذف دلالان، آن را با مناسب ترین قیمت خریداری کرد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *