گریس SKF

گریس SKF: از گریس ها برای به کار برده شدن در ماشین‌ آلات و انواع بلبرینگ با شرایط کاری گوناگون استفاده می‌ شود. گریس ها در واقع زیر مجموعه ی روانکارهای صنعتی محسوب می‌ شوند. در محیط‌ هایی که نمی‌ توان از روغن استفاده کرد کاربرد گریس با قابلیت چسبندگی بالا گزینه ی بسیار مناسبی است.

شرکت سوئدی SKF از بزرگ‌ ترین شرکت‌ های تولیدی در زمینه ی بلبرینگ و یاتاقان در دنیا است و دفتر مرکزی آن در شهر گوتنبرگ واقع‌ شده است. شرکت SKF با بیش‌ از ۱۳۰ کشور در تمام دنیا برای عرضه ی محصولات خود در ارتباط و تعامل است. علاوه‌ بر آن بیشتر از یکصد سایت(کارخانه) تولیدی در ۷۰ کشور دنیا را دارا می‌ باشد.

همچنین شرکت SKF به ساخت و تولید انواع روان کننده و نیز سیستم‌ های مدیریت روانکاری می‌ پردازد. همه ی آزمایشگاه‌ هایی که در راستای تولید گریس SKF به فعالیت می‌ پردازند از جهت تکنولوژی و پیشرفت در سطح بالایی قرار دارند و راستی‌ آزمایی و صحت گریس را مورد آزمایش قرار می‌ دهند که از لحاظ عدم تاثیر گذاری گریس SKF و نیز بررسی مواد از لحاظ سوختگی در حین انجام کار نتیجه کاملاً منفی است و این اتفاقات رخ نخواهد داد.

روغن پایه‌ ای که برای گریس استفاده می‌ شود از مواد معدنی یا سنتزی تشکیل‌ شده است. به‌ طور معمول مواد سنتزی در درون آزمایشگاه‌ ها با مخلوط شدن مواد مختلف به وجود می‌ آید و مقاومت روانکار را در دمای بسیار پایین و بسیار بالا پایدار و با ثبات حفظ می‌ کند.

با وجود همه ی اینها غلیظ کننده باید حتما با گریس ترکیب شود چون این کار گریس را مقابل گرد و غبار، آب، دماهای بسیار، تایم طولانی جهت روانکاری و نیز ماندگاری بالا محفوظ نگه می‌ دارد.

در میان گریس‌ های SKF بر اساس تغلیظ کننده‌ های صابونی می‌ توان صابون ساده، کمپلکس، مخلوط و غیر صابونی را نام برد.

⚜️⚜️پیشنهاد می کنیم مقاله خرید انواع بلبرینگ را نیز دنبال کنید⚜️⚜️⚜️ 

مشخصات بارز گریس

مشخصات بارز گریس SKF

مشخصات گریس SKF شامل موارد زیر می‌ شود:

 ۱_ برخورداری از طول عمر بالا.

 ۲_ نگهداری و مراقبت از قطعات در برابر زنگ‌ زدگی.

 ۳_ متنوع بودن درجات گریس.

 ۴_ مقاومت در برابر بارهای زیاد.

 ۵_ برخورداری از قیمت مناسب.

 ۶_ مراقبت و محافظت از قطعات در برابر خوردگی.

 ۷_ مقاومت در برابر گرما و حرارت زیاد.

 ۸_ برخورداری از خاصیت ضد سایش.

 گریس SKF در نوع خود یکی از بهترین مدل‌ های گریس های مربوط به خودرو و انواع صنایع بوده و برای استفاده در ماشین‌ آلات و بلبرینگ بسیار مناسب است.

 گریس SKF دارای صابون‌ های کلسیمی، سدیمی، لیتیومی و غیره می‌ باشد. همچنین روغن مصرفی با کیفیت نیز دارد. این برند به تولید محصولات مختلفی می‌ پردازد که به ذکر مهم‌ ترین آنها خواهیم پرداخت: گریس معمولی، گریس کلسیمی، سدیمی، لیتیومی، گریس‌ های نسوز، سبز، سیلیکون، بلبرینگ، رولبرینگ، ماشین، والوالین، زنجیر صنعتی و گریس های با کیفیت از جمله این موارد هستند.

 گریس SKF تمامی قطعات را در مقابل خوردگی و سایر عوامل سایشی و مخرب حفاظت می‌ کند.همچنین عدم زنگ‌ زدگی و ممانعت از خرابی، پایداری و مقاومت بالا، جلوگیری از فرسودگی قطعات، به‌ کارگیری ویسکوزیته ی استاندارد در گریس و افزایش میزان طول عمر مفید آن، تحمل فشار بار با درصد بالا، دارا بودن خواص ضد اکسیداسیون و تحمل دمای بسیار عالی و کاهش بسیار کم از طول عمر گریس آن‌ هم در دماهای بالای ۱۵۰ درجه ی سانتی‌ گراد از ویژگی های آن می باشد.

گریس SKF هیچ خطر جدی برای سلامتی انسان‌ ها در بر نخواهد داشت، اما احتیاط همواره به نفع ماست. پس اگر دستانتان در معرض تماس با گریس قرار گرفت بهتر است به‌ سرعت آنها را با آب و صابون شستشو دهید تا از آسیب‌ های احتمالی و حساسیت‌ های ممکن جلوگیری به عمل آورد.

گریس و روغن ها را نباید در محیط‌ زیست رها نمود بلکه باید آنها را به مکان‌ هایی که برای تصفیه مجاز هستند منتقل کنید. رها کردن آنها در محیط‌ زیست می‌ تواند منجر به آسیب‌ های جدی به حیوانات و گیاهان گردد.

کاربرد های مختلف گریس SKF

از بهترین محصولات تولیدی شرکت SKF سوئدی گریس SKF می‌ باشد. موادی که در تهیه ی گریس SKF به کار برده شده‌ است از مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار است. وجود تنوع در نوع گریس‌ های تولید شده آنقدر زیاد است که می‌ توان طیف وسیعی از آنها را مشاهده نمود.

برند تجاری SKF تلاش کرده است تا گریس‌ های گوناگونی را جهت انواع دستگاه‌ ها و ماشین‌ آلات ساخته و خط تولید آنها را راه‌ اندازی نماید تا بدین‌ گونه احتیاجات روانکاری قطعات در صنعت را تامین کند.

گریس، ترکیبی از روغن پایه به‌ همراه مقداری مواد افزودنی و نیز مقداری تغلیظ کننده است که با در نظر داشتن شرایط جوی (آب‌و هوای گوناگون) و دقت به خصایص و قطعات کارخانه‌ های مختلف یک گریس خاص که برای آن قطعات کاربرد داشته باشند را تهیه و تولید می‌ نمایند.

 ولی نکته‌ ای که بسیار با اهمیت است میزان ترکیب مواد با همدیگر است که باید به‌ طور ویژه و در مدت‌ زمان طولانی مورد سنجش و بررسی قرار گیرد.

کاربرد گریس SKF را می‌ توان در برخورد با قطعات مختلف از لحاظ زنگ‌ زدگی، خوردگی و سایش تست کرد و سنجید. شرکت SKF علاوه‌ بر ساخت گریس، روغن‌ های صنعتی بسیار پیشرفته‌ ای که دارای پارامتر های ویژه ی ویسکوزیته، مواد افزودنی، پایداری حرارتی نیز هستند را هم تولید می‌ کند.

همچنین برند SKF به تولید سیستم‌ های روانکاری و روان‌ سازها می‌ پردازد که همین علت موجب ارجحیت و بی‌ نیازی از سایر شرکت‌ های تولیدی مربوطه شده‌ است. به‌ طور کلی محصولات شرکت SKF دارای مزایای رقابتی شدن هم هست که با دیگر برندها در تقابل و عرضه ی محصولات بهتر به رقابت می‌ پردازد.

در حال حاضر تمرکز برند SKF به کاهش اثرات زیست‌ محیطی بر چرخه ی طول عمر مفید محصولات خود است. تمام موارد بالا کاربرد های گریس SKF می‌ باشند.

مزیت های شرکت SKF

شرکت SKF یکی از شناخته شده ترین شرکت‌ ها در زمینه ی تولید انواع گریس ها می‌ باشد و دارای مزیت‌ های بسیاری است که به بیان آنها خواهیم پرداخت:

 ۱_ مرغوبیت بسیار بالای محصولات تولیدی شرکت SKF علی‌ الخصوص در زمینه ی تولید انواع گریس.

 ۲_ بیش‌ از ۷۰ کشور از نقاط مختلف دنیا به واردات محصولات گوناگون شرکت می‌ پردازند که خود نشان‌ دهنده ی مزیت بالای آن است.

 ۳_ شرکت SKF از جمله شرکت‌ هایی است که نسبت‌ به تمامی محصولاتی که در دست تولید دارد و یا آن را تولید کرده‌ است بسیار دقت نظر دارد و این بدان معناست که نخبگان و تولیدکنندگان این شرکت وجود ایرادات و نواقص در هر محصول را به‌ درستی مورد سنجش قرار می‌ دهند تا در ظرف کوتاه‌ ترین زمان ممکن مشکل به‌ وجود آمده برطرف گردد و محصول بدون عیب و نقص در اختیار مشتریان قرار بگیرد.

این امر رضایت صددرصدی متقاضیان را در بر خواهد داشت. مشاهده می‌ کنید که نظارت جامع و کاملی در روند محصولات تولید شده وجود دارد.

 ۴_ افزایش صادرات محصولات مختلف شرکت SKF مثل گریس‌ های نسوز، رولبرینگ ها، بلبرینگ ها و سایر گریس‌ های تولیدی که با مواد روغن پایه مانند سدیم، کلسیم، لیتیوم و غیره ساخته شده‌ اند در مقایسه با سال‌ های قبل بیشتر شده‌ است.

شرکت مهندسی SKF در سال ۱۹۰۷ در گوتنبرگ سوئد تاسیس و راه‌ اندازی شد، این شرکت از بهترین تولید کننده‌ ها در زمینه ی روانکار ها در دنیا شناخته می‌ شود که به دلیل تجارب به‌ دست‌ آمده در طول سال‌ های گذشته و همچنین به‌ کار گیری متخصصان حرفه‌ ای در این حوزه بهترین گریس‌ های مرغوب را تهیه و تولید می‌ نماید و به سراسر جهان جهت فروش عرضه می‌ کند.

 شرکت SKF مجهز به دستگاه‌ های بسیار پیشرفته‌ ای است که از انواع گریس‌ های تولیدی خود با آنها تست می‌ گیرد تا قابلیت‌ ها و توانایی‌ های گریس ها را در بهبود عملکرد قطعات صنعتی مورد تجزیه‌ و تحلیل قرارداده و پس‌ از بررسی‌ های به‌ عمل‌ آمده آنها را در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد.

انواع گریس SKF

انواع گریس SKF با استفاده از صابون به ۴ نوع تقسیم می‌ شود:

 ۱_ گریس کلسیم.

 ۲_ گریس سدیم.

 ۳_ گریس آلومینیوم.

 ۴_ گریس لیتیوم.

گریس با صابون کلسیم: استفاده از این نوع گریس کلسیم‌ دار منجر به پایداری بیشتر قطعات صنعتی در برابر آب شده و تا ۸۰ درجه‌ ی سانتی‌ گراد فرایند روانکاری را به‌ طور قطع تضمین می‌ نماید. بیشترین استفاده از گریس کلسیم در شاسی اتومبیل‌ ها بوده‌ است و از سری مدل‌ های تولیدی شرکتSKF در ارتباط با آن می‌ توان مدل LGHB2 و LGWM2 را نام برد.

گریس با صابون سدیم: گریس سدیم دار به‌ طور معمول در برابر دماهای بالا مقاومت و پایداری خوبی دارند.

گریس با صابون آلومینیم: این نوع از گریس ها نسبت‌ به مدل‌ های دیگر از قیمت بالاتری برخوردار است اما دارای خواص ویژه و کاربردی است. گریس آلومینیوم دار از لحاظ خواص با گریس کلسیمی شباهت دارد. همچنین مقدار چسبندگی آن در قطعات بسیار بیشتر است. یکی از مهم‌ ترین مدل‌ های آن LGFB2 نام دارد.

گریس با صابون لیتیوم: این نوع از گریس صابون در طیف وسیعی تولید می‌ شود، چون هر آنچه که جزء خصایص و ویژگی‌ های گریس عالی و مطلوب باشد در گریس لیتیوم وجود دارد. از جهت گستره ی دمایی بسیار بالا است و پایداری آن در برابر آب نیز زیاد است. علاوه‌ بر آن برای روانکاری قدرت بالایی دارد و تحت عنوان یک گریس چند کاره عمل می‌ کند.

مهم‌ ترین مدل‌ های گریس لیتیوم عبارت‌ اند از LGMT2, LGGB2, LGLT2, LGEP2

 نوع دیگری از گریس هم وجود دارد که نام آن پلی اوره است و پایه ی غیر فلزی دارد و در دسته ی گریس‌ های چند منظوره با خصایص خاص قرار دارد که قطعات را در مقابل عوامل مخرب حفظ می‌ کند و دارای روغن‌ های مصرفی مرغوبی است.

کارکرد مناسب گریس skf

کارکرد مناسب گریس SKF

از گریس ها بیشتر در جاهایی استفاده می‌ شود که روانکاری به‌ آسانی ممکن نباشد، مثل قطعات جلو بندی خودرو و یا بلبرینگ‌ های موجود در چرخ اتومبیل‌ ها.

این قطعات پرکاربرد بدون گریس کارایی خود را از دست خواهند داد و در مدت‌ زمان اندکی از کار خواهند افتاد. در مقایسه با روغن‌ ها استفاده از گریس نیازی به روانکاری پی‌ در پی نخواهد داشت. این کار خود در کاهش هزینه‌ ها اثر به سزایی دارد. همچنین دردسر روانکاری مکرر و مراقبت‌ های پی‌ در پی را نیز کاهش می‌ دهد. تاکنون هیچ جایگزین مناسبی به‌ جای گریس ها کشف نشده‌ است.

گریس یک ماده ی روانکار است که در حالت نیمه جامد قرار دارد و درون آنها روغن وجود دارد که در اثر تحت فشار بودن و برندگی فرآیند آزاد سازی روغن صورت می‌ گیرد.

در حال حاضر یکی از درگیری‌ های ذهنی صنعت کارها انتخاب بهترین نوع گریس جهت بلبرینگ می باشد که گریس SKF می‌ باشد. گریس برای ممانعت از تماس فلز با فلز میان اجزای غلتنده ی بلبرینگ ها و کارکرد اطمینان‌ بخش بلبرینگ است.

 گریس SKF اجازه ی ساییدگی به بلبرینگ ها را نخواهد داد و از آنها در برابر خوردگی حفاظت می‌ کند. کارکرد مناسب گریس SKF را می‌ توان در پایداری حرارتی بالا و مقاومت آن نسبت به دماهای زیاد مشاهده کرد.

روانکاری عالی، پایداری مکانیکی خوب، مقاوم بودن در برابر آب، همه و همه نشان‌ دهنده ی کارکرد عالی این محصول است. برخورداری از ویژگی‌ ها و مزیت‌ های بسیار خوب در گریس SKF منجر به استفاده از آن برای روانکاری در خودروها، کامیون‌ ها، ماشین‌ های رخت‌ شویی صنعتی، موتور های الکتریکی، هواکش‌ های صنعتی و غیره شده‌ است.

محصولات شرکت SKF منجمله گریس SKF که دارای مرغوبیت بالایی می‌ باشند در آزمایشگاه‌ های مجهز و برخوردار از تکنولوژی روز دنیا مورد آزمایش و تست‌ های مختلف بسیاری قرار می‌ گیرند تا از لحاظ کیفی بدون کوچک‌ ترین عیب و نقصی تولید شوند و به بازار فروش محصولات SKF وارد گردند.

 در پایان این مقاله به شما خواهیم گفت که گریس SKF در نوع خود یکی از بهترین‌ ها است و از مواد اولیه ی مرغوب که در صنعت کاربرد بسیار زیادی دارد استفاده‌ شده است و با توجه به تمام خصایص آن یکی از محصولات پر فروش است که همواره متقاضیان زیادی داشته و دارد.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *