خریدنیدلبرینگ

نیدلبرینگ

خرید نیدلبرینگ ( Needle Bearing ):  در واقع همان برینگ سوزنی می باشد که در مواقعی همان رولبرینگ سوزنی نیز شناخته می شود. این قطعات دارای اهمیت و کاربرد زیادی در صنعت می باشند و در بسیاری از دستگاه های مختلف صنعتی همانند انواع ماشین آلات صنعتی ، معدنی و … دارای کاربری گسترده می باشند.

 در واقع اگر بخواهیم به طور دقیق نیدلبرینگ ها را تعریف کنیم می توانیم بگوییم ” نیدل برینگ در واقع همان رولبرینگ های استوانه ای می باشند که قطر بسیار کم تری به نسبت طول خود دارند.” همچنین در این نوع از بلبرینگ ها ساچمه همانند یک استوانه باریک فولادی تو پر می باشد. نیدل برینگ ها دارای انواع مختلف می باشند که هر کدام دارای کاربردی مختلف می باشند ، نیدلبرینگ ها به گونه های مختلف طراحی می شوند بصورتی که هم قابلیت تحمل بار شعاعی را دارند و هم بار محوری.

 این قطعات را در دسته رولبرینگ استوانه ای قرار می دهند که در ساختار خود دارای ساچمه های سوزنی و قفسه ای برای نگهدارنده ساچمه ها می باشد .

از اصلی ترین مزیت ها و ویژگی هایی که نیدلبرینگ ها دارا هستند به نسبت انواع دیگر رولبرینگ و بلبرینگ ها این است که دارای قطر بسیار کم می باشند به همین دلیل حجم و وزن انها بسیار کم تر می باشد. نیدل برینگ ها به دلیل دارا بودن این ویژگی در صنایع هوافضا دارای کاربرد گسترده ای می باشند چرا که در سازه های هوایی اینکه قطعات دارای وزن و حجم کم باشند بسیار اهمیت دارد .

همچنین از دیگر کاربردهای نیدلبرینگ ها در لوازم اندازه گیری دقیق مانند ساعت ها ، کولیس ها و … و یا سیستم فرمان انواع ماشین آلات صنعتی می باشد .

از دیگر موارد مهم در رابطه با نیدلبرینگ این است که این ابزار مقاومت کششی بالایی را دارا است، به همین دلیل در برابر تنش های وارده بر انها مقاومت خوبی را از خود نشان می دهند.

انواع نیدلبرینگ

انواع نیدلبرینگ ها را در این قسمت مورد بررسی قرار خواهیم داد. همان طور که اشاره کردیم رولبرینگ سوزنی یا همان Needle bearing که به ان نیدل برینگ نیز گفته می شود یکی از انواع رولبرینگ های استوانه ای است. در ساختار انها از ساچمه هایی که قطر انها بسیار اندک می باشد ، استفاده می شود. این ساچمه ها طول زیادی در مقایسه با قطر خود دارند ، به این نکته نیز توجه داشته باشید که نیدلبرینگ ها نوعی از رولبرینگ ها نمی باشند و فقط به دلیل ظاهری که دارند بر اساس ساچمه، در دسته این رولبرینگ ها قرار گرفته اند .

به طور کلی اگر بخواهیم انواع این قطعات را در صنعت دسته بندی کنیم می توانیم بگوییم که در حالت کلی ما برای خرید نیدلبرینگ  دارای دو نوع نیدلبرینگ می باشیم که این دو دسته عبارت است از :

 ۱ ) نیدلبرینگ کف گرد : این نیدلبرینگ از قابلیت تحمل بار های محوری را دارد .

 ۲ ) نیدلبرینگ شعاعی : بار به صورت شعاعی و بصورت مماس بر زاویه شعاعی قرار گرفته می شود . این نوع از نیدلبرینگ ها دارای کاربرد بیشتری در صنایع می باشند و بیشتر هم به تولید می رسند .

مزیت های نیدلبرینگ

مزیت های نیدلبرینگ

 قبل لز خرید نیدلبرینگ خالی از لطف نیست از مزیت های نیدلبرینگ هاآگاه تر شوید. . نیدلبرینگ ها از پرکابرد ترین ها در صنعت می باشند و به دلیل ساختار و ویژگی های خاصی که دارند از انها بسیار استفاده می شود.

استفاده از این ابزار دارای مزیت هایی می باشد که مهم ترین این موارد عبارت است از :‌

 ۱ )‌ وزن کم : به دلیل این که در نیدلبرینگ ها از ساچمه هایی با قطر کم استفاده می شود ، دارای وزن و حجم کمتری می باشند که این می تواند مزیت خوبی برای این نوع از بلبرینگ ها باشد به طوری که به واسطه همین ویژگی کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف پیدا کرده اند .

۲ ) تنوع : نیدلبرینگ ها دارای انوع مختلفی می باشند که می توانید از نمونه مناسب با توجه به دستگاه از انها استفاده کنید. نمونه مناسب را بر اساس نوع بار تحملی ( شعاعی و یا محوری ) ،‌ سایز و … انتخاب کنید .

 ۳ ) قیمت مناسب : این نوع از بلبرینگ ها توسط برند های مختلفی به تولید می رسند که با توجه به کیفیت و کارایی که دارند دارای قیمت مناسبی می باشند .

 ۴ )‌ حجم کم : نیدلبرینگ ها دارای اندازه کوچکی می باشند که به راحتی در وسایلی همانند ساعت ها ، کولیس ها و … استفاده می شوند .

 این موارد از مهم ترین مزیت های نیدل برینگ ها بود که می توانستیم به انها اشاره کنیم. در مقابل این موارد از مهم ترین معایبی که این نوع از ابزار دارند این می باشد که دارای حرکت محدود می باشند ، حال شاید بپرسید که حرکت محدود داشتن چه مشکلی ایجاد می کند، در پاسخ باید بگوییم در صورتی که بلبرینگی دارای حرکت محدود باشد ، اصطکاک بیشتری را تولید می کند که این اصطکاک می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد .

پیشنهاد میکنیم مقاله نمایندگی skf را نیز دنبال کنید 

موارد کاربرد نیدل برینگ

موارد کاربرد نیدل برینگ

کاربرد نیدل برینگ در صنایع مختلف گسترده می باشد و به دلیل اصلی ترین ویژگی که این ابزار ها دارا هستند (یعنی قطر کم به نسبت طولی که ساچمه های انها دارند) ‌وزن و حجم بسیار کمتری نسبت به نمونه های دیگر دارند، به همین دلیل در مواقعی که باید از قطعات کم وزن استفاده کرد از این نیدل برینگ ها استفاده می شود. به عنوان مثال در صنایع هوافضا و در بحث طراحی و تولید فضاپیما های مختلف همانند هواپیما و … به دلیل اینکه باید از ابزار الات با حداقل وزن مورد استفاده قرار گیرد ، از این نیدل برینگ ها استفاده می شود ،‌ چرا که در صورت استفاده از ابزار سنگین میزان مصرف انرژی و سوخت مصرفی بیشتر می شود.

 همچنین از دیگر کاربرد نیدل برینگ ها می توان به لوازم اندازه گیری دقیق مانند ساعت ها ، کولیس ها و … نیز اشاره کرد.‌ در واقع همین قطر کوچک این نیدل برینگ ها را شبیه به یک واشر می کند.

 از دیگر موارد کاربرد نیدل برینگ ها این است که در صورت کف گرد بودن، انها به شکل یک حلقه می باشند به همین دلیل در ماشین آلات بسیار دقیق و ظریف که فضای زیادی بین اتصالات خود ندارند ، کاربرد دارند.

 اما از مهم ترین معایبی که این ابزار دارند این است که به دلیل درجه آزادی، حرکت محدودی دارند به همین دلیل در انها نسبتا میزان اصطکاک بیشتری ایجاد می شود که باعث شده است در برخی مواقع مشکلاتی را ایجاد کند و ما نتوانیم از این نمونه بلبرینگ ها استفاده کنیم .

اگر بخواهیم به دیگر موارد کاربرد این قطعات اشاره کنیم می توان به مواردی همچون اجزای چرخ ماشین آلات سنگین ، ماشین آلات راه‌سازی ، انواع گیربکس ماشین آلات حمل و نقل ، ماشین آلات تراش و CNN و … نیز اشاره کرد .جهت خرید نیدلبرینگ میتوانی با شماره هایی که در این سایت درج شده تماس حاصل کنید.

موارد کاربرد نیدل برینگ

خرید اینترنتی نیدل برینگ ها

خرید نیدلبرینگ ها  مانند نمونه های دیگر امکان پذیر می باشد ، شما می توانید که با انتخاب نمونه مناسب خود و ثبت اطلاعات در فروشگاه انلاین معتبر این نیدل برینگ ها را به صورت اینترنتی و انلاین خریداری کنید.

 نیدل برینگ ها توسط برند های مشهور در دنیا به تولید می رسند. برند هایی مانند تیمکن TIMKEN که محصول کشور آمریکا می باشد ، INA  آلمان و ناچی NACHI کشور ژاپن و …

شما می توانید نمونه مناسب را برای خود تهیه کنید ، اما با توجه به کاربرد بالایی که این قطعات در صنعت دارند و کیفیت و قیمت بالایی که برند های مشهور دارند برخی از افراد سودجو اقدام به تولید نمونه های تقلبی کرده اند که کیفیت مطلوبی ندارند ، اگر قصد خرید نیدل برینگ ها را دارید حتما سعی کنید که از نمونه های برند های خوب و باسابقه که با کیفیت بالا محصولات را تولید می کنند استفاده کنید تا دستگاه شما نیز اسیب جدی نبیند .

کاربرد بلبرینگ ها در صنعت

کاربرد بلبرینگ ها در صنعت

کاربرد بلبرینگ ها در صنعت بسیار زیاد است. در این قسمت به گوشه ای از این کاربرد ها اشاره خواهیم کرد. بلبرینگ ها یا همان یاتاقان یکی از ابزار پرکاربرد و ضروری در صنعت می باشد که نبود انها می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد.

 اگر بخواهیم خیلی عامیانه تعریفی از کاربرد بلبرینگ ها در صنعت را بیان کنیم باید بگوییم که اصلی ترین دلیل حرکت نرم و راحت ماشین ها و دستگاه های صنعتی بزرگ همانند اتومبیل ها،‌ وسایل مکانیکی ، ماشین های سنگین و … همه به دلیل وجود نوعی از بلبرینگ ها در این ابزار می باشد.

 تا قبل از تولید و اختراع بلبرینگ ها ساییدگی و اصطکاک ایجاد شده در ماشین های سنگین و دیگر دستگاه های صنعتی از بزرگ ترین مشکلات بود به طوری که باعث می شد که علاوه بر مشکلات مختلف همانند ساییدگی ، خوردگی و … طول عمر دستگاه به شدت پایین بیاید و هزینه های زیادی برای افراد ایجاد کند ، اما با اختراع انواع مختلف از بلبرینگ ها توانستند از ساییدگی و اصطکاک در انواع ماشین ها تا حد قابل توجهی بکاهند. به گونه ای که اگر از این قطعات استفاده نشود لوازم مورد استفاده شما که برای چرخش استفاده میشود در سریعترین زمان ممکن نیاز به تعویض پیدا خواهد کرد .

در ساختار بیشتر بلبرینگ ها از قفسه ، ساچمه ، رینگ خارجی ، رینگ داخلی ، کاسه نمد با جنس های مختلف استفاده می شود که حال هر کدام از این موارد ممکن است که به شکل و اندازه و جنس مختلفی با هم ترکیب شوند و بلبرینگی جدید را با ویژگی و کاربردی جدید تولید کنند.

 اما از اصلی ترین ویژگی و وظیفه ای که بلبرینگ ها دارند این است که به دلیل گرد بودن ساچمه ‌های به کار رفته در انها حال به شیوه های مختلف ، فشار وارد شده بر بلبرینگ ها ، در نقطه ی تماس دو سطحی که بر روی هم حرکت می کنند کم می شود و به همین دلیل اصطکاک کاهش یافته و در ادامه حرکت دستگاه ها نرم می شود .

از بلبرینگ ها در انواع ماشین الات صنعتی ، اتومبیل ها ،‌ ماشین الات مکانیکی  و … استفاده می شود .

جهت ثبت سفارش و خرید نیدلبرینگ با بازرگانی اسپین بلبرینگ تماس بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *